Нов герой за Милан с хеттрик (видео)

Отборът на Милан записа трети пореден успех в Серия „А” и се доближи само на две точки от първата позиция. „Росонерите” надвиха с 4:1 гостуващия Парма в мач от 9-ия кръг на калчото. Герой за шампионите се превърна Антонио Ночерино, който отбеляза своя първи хеттрик в кариерата си. Така само няколко дни след хеттрика на друг халф на „червено-черните” - Кевин-Принс Боатенг отбелязал за първи път три гола в един мач, неговия съотборник повтори постижението. Интересното е, че головият рекорд на Ночерино за един сезон бе четири гола през миналата година в Палермо, а сега има толкова само след осем срещи в Серия „А” с Милан. В момента той е голмайстор номер едно на клуба в първенството за този сезон.

На стадион „Джузепе Меаца” в равностоен двубой през първите 25 минути халфът в рамките на 120 секунди даде комфортна преднина от два гола на шампионите. Бившият играч на Палермо първо откри в 29-ата минута след подаване на Златан Ибрахимович и неразбирателство в защитата на гостите. Две минути по-късно удвои с великолепен гол. Националът на Италия пое с гърди, избита от защитата на Парма топка извън наказателното поле и от воле с левия крак прати топката в гордния десен ъгъл на Антонио Миранте.

През втората част „червено-черните” пропуснаха няколко положения чрез Алберто Акуилани, Ибра и Антонио Касано преди последният да изведе с глава Ибрахимович. Шведският таран се пребори със своя персонален пазач и сам срещу вратаря направи 3:0 с втория си гол за сезона в първенството и общо 5-и за сезона.

На секундата Масимилиано Алегри го замени с Робиньо, който пък пропусна да вкара за 4:0 при отлична атака. Така в 77-ата минута Себастиян Джовинко намали с 6-ия си гол за сезона, с което го изравни с Антонио Ди Натале на върха при стрелците в калчото.

До края на срещата Робиньо можеше да се разпише, но пропусна.

В даденото продължение Антонио Касано напредна и с отлично центриране намери връхлитащия Ночерино на далечната греда, който с глава записа името си в историята с хеттрик за Милан.

Алегри бе дал почивка на Алесандро Неста и Марк Ван Бомел преди срещата с Рома през уикенда.

Курва Суд пък бе опънал няколко транспаранта в памет на загиналия трагично пилот на Хонда в клас Moto GP Марко Симончели, който бе голям фен на клуба.

Милан вече има актив от 14 точки, като е само две точки от лидера Ювентус (16). Парма остана на 15-то място с девет точки след втората си поредна загуба и общо пета за сезона.