Феноменален Милан и Боатенг полетяха след пасив от 3 гола до почивката (видео)

Шампионът на Италия Милан направи фантастичен и исторически обрат при гостуването на Лече от 8-ия кръг, след като стигна до победата с 4:3 въпреки трите гола пасив до почивката. Подобен обрат, развитие и резултат е изключителна рядкост, особено при гостуване в италианското калчо, което е известно с ниската си резултатност (б.а. - пет резултата 0:0 в миналия кръг).

Героят за „росонерите” е Кевин-Принс Боатенг, който се появи на почивката и сам вкара три гола, изравнявайки резултата до 68-ата минута. Седем минути преди края Марио Йепес донесе първата победа на „червено-черните” от 10 години на „Виа дел Маре” и първа далеч от „Джузепе Меаца” от пет месеца. (б.а. - последният успех бе с 1:0 над Бреша).

Играчите на Масимилиано Алегри бяха трагични преди почивката и в 36-ата минута губеха с 0:3 след голове на Джакомаци (4), Одо (30-дузпа) и Гросмюлер (36).

Още в четвъртата минута капитанът
Гийермо Джакомаци
откри с глава в близост до Кристиaн Абиати при центриране от фаул. В 29-ата минута Масимо Одо от дузпа удвои след нарушение на Абиати срещу Корвия, кaто отсъждането на рефера бе доста спорно. Бившият играч на Милан стреля силно в центъра, а в 36-ата минута
Карлос Гросмюлер
направи резултата класически след поредица от грешки в защитата на гостите.
Въпреки това, съдията можеше да отсъди нарушение в полза на Лука Антонини, който изведе Гросмюлер сам срещу Абиати, след като бе повален на земята от играч на "джалоросите". Играещият трагично през първата част отбор на Милан имаше претенции за втория и третия гол на домакините.
Второто полувреме започна с две промени за Милан: Кевин-Принс Боатенг и Алберто Акуилани замениха Масимо Амброзини и Робиньо. Именно ганаецът създаде първата опасност след едва 15 секунди, а в 48-ата минута намали с красив удар. В 55-ата минута Боатенг с нов красив и силен удар вкара втори гол. Шоуто на Боатенг стана пълно в 63-ата минута, когато изравни. Преди изстрела на 24-годишния футболист, той бе на сантиметри зад защитата на домакините. Интересното е, че днес за 14 минути Принца се разписа толкова колкото за целия минал сезон в 26 мача от калчото. Досега в кариерата си Боатенг не бе вкарвал два гола в един мач.
Двайсет минути по-късно Марио Йепес с глава направи обрата пълен за гостите след подаване на Антонио Касано. Попадението е първо за бранителя на Колумбия с екипа на "червено-черните". Преди това Антонио Ночерино и Златан Ибрахимович бяха близо до четвърти гол. До края липсваха положения пред двете врати и гостите си тръгнаха щастливи за Милано с първата победа далеч от дома през този сезон.
Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на починалия по-рано днес мотоциклетист на Хонда в клас МотоGP Марко Симончели, който бе голям фен на "росонерите".
Милан вече има 11 точки и изостава само на две от Ювентус преди останалите мачове от кръга.
До днес Лече имаше само една победа в шампионата и от предишните си три домакинства за сезона бяха реализирали едва едни гол, но могат да се сърдят сами на себе си след аванса от три гола на полувремето. Тимът на Ди Франческо записа пета загуба и с актив от четири точки остана на 19-о място.