Левски се измъчи преди "армейците", Пламен Илиев стана за смях с два гола от над 35 метра (видео + галерия)

Отборът на Левски постигна седми успех за сезона при домакинството на Калиакра от 10-ия кръг на "А" група. Пред малко публика на стадион "Георги Аспарухов" играчите на Георги Иванов-Гонзо напълно заслужено надвиха своя противник, въпреки цифровото изражение на резултата - 3:2, което е най-малкото с което гостите си тръгнаха от "Герена". Тони Калво (3), Даниел Младенов (25) и Владимир Гаджев (53) бяха точни за "сините", докато Четин Садула изравни за 1:1 в 18-ата минута, а Якуб Хронец оформи крайния резултат в 88-ата минута.

Интересното е, че и двете попадения на гостите ще влязат в историята на родния футбол. Освен че са първите във вратата на 26-кратните шампиони в "А" група от сблъсъците с Калиакра, те бяха доста куриозни, тъй като паднаха след шутове от далечно разстояние. При първия ударът беше от около 35 метра, а при втория от още по-далеч - от над 40 метра, като Пламен Илиев носи голяма вина и за двата гола. При първия той не успя да прецени добре полета на топката, която мина през ръцете му, а във втория случай излезе извън наказателното си поле и изчисти лошо кълбото по земя, след което Хронец го прехвърли почти от центъра. Хубавото за "сините" е, че грешките на младия и талантлив Илиев не бяха фатални за тима днес.

Гонзо направи няколко промени в състава в сравнение със загубата с 0:2 в Бургас срещу Черноморец в миналия кръг. Иво Иванов, Даниел Младенов, Тони Калво и Иван Цветков се завърнаха в стартовите 11, а Сержиньо Грийн беше преместен от защита в халфовата линия.
Още в 3-ата минута точен за "сините" беше Тони Калво, който откри с удар от 18 метра. Това е негово първо попадение с екипа на 26-кратните шампиони на България.
Георги Филипов пък бе изритан лошо от Иво Иванов и напусна принудително двубоя още в 11-ата минута.
В 18-ата минута Четин Садула, който е юноша на Левски, препарира Пламен Илиев от над 35 метра. Младият вратар определено носи сериозна вина за гола, който допусна. Интересното е, че в момента Садула е собственост на ЦСКА, но играе в Калиакра под наем.
Гредата спря домакините от второ попадение в 22-ата минута. Йордан Милиев стреля с глава след центриране на Владимир Гаджев от корнер, но Цветан Димитров изби в напречния стълб и запази равенството.

Все пак другото крило на Левски Даниел Младенов върна преднината на столичани в 25-ата минута. Той се разписа след разбъркване пред Димитров.

Капитанът на "сините" Владимир Гаджев увеличи аванса на тима в 53-ата минута. Халфът напредна през центъра с топката в крака и останал сам срещу Димитров, технично копна коженото кълбо. Голът е четвърти за Гаджев в "А" група и общо пети за този сезон. Именно играчът с №45 е водещ реализатор на своите.
През второто полувреме гостите имаха една опасност, предотвратена от Орлин Старокин, докато домакините на няколко пъти сбъркаха в последното подаване пред вратата на противника. 120-секунди преди края Хронец оформи крайното 3:2.

Така Левски остана на четвърто място, но вече има 21 точки и изостава само на 4 точки от ЦСКА преди сблъсъка между двата отбора от 11-ия кръг идния петък.
След разгрома с 0:5 от Черно море пред своя публика в миналия кръг сега Калиакра се завръща край морето с трета поредна загуба, която смъкна отбора до 15-то място.

Гонзо няма как да е доволен, въпреки 13-ата поредна победа в "А" група на играчите му като домакини. Първо, Шюрд Арш отново разочарова всички, като бе най-слабият на терена дори срещу един от най-непретенциозните тимове в елита и бе заменен в 56-ата минута. Иван Цветков също остана без гол от осем мача, а накрая също бе заменен, като в последните минути се наложи Даниел Младенов да играе като централен нападател. На всичкото отгоре Илиев също стресира щаба с изявите си. Именно вратарският пост бе смятан за най-добрия от началото на сезона в отбора, при това с пълно основание, но по-малко от седмица преди Вечното дерби изглежда, че младежкият национал не е във форма.