ЦСКА громи с бразилски голове - червените отново на върха след осма поредна победа (видео)

ЦСКА записа осма поредна победа в "А" група след класически успех над Светкавица в Търговище и отново се върна на върха в класирането, където за 24 часа бе тимът на Лудогорец. Всички попадения паднаха през втората част и бяха дело на бразилци. Головата фиеста стартира с изстрел на Мишел Платини, а след това на два пъти се разписа резервата Жуниор Мораеш, който влезе като смяна на мястото на Янис Зику.

Въпреки убедителната победа срещата не бе никак лесна за тима на Милен Радуканов, който през първата част игра доста слабо. В 28-ата минута пък домакините можеха да получат право да изпълнят дузпа за игра с ръка на Костадин Стоянов, но реферът Никола Попов прецени, че действията на защитника са неумишлени и подмина ситуацията.

Пак при 0:0, но в 58-ата минута съдиите отмениха редовен гол на Спас Делев заради несъществуваща засада.

Срещата в Търговище започна изненадващо, тъй като домакините, които са последни в класирането на "А" група със само една спечелена точка от осем изиграни двубоя, можеха да открият резултата още във втората минута. Египтянинът Мохамед Талкол успя да се измъкне от отбраната на гостите и остана очи в очи с техния страж Райс Мболи, но стреля в аут.

Положението стресна софиянци, които в 8-ата минута на свой ред пропуснаха отлично положение. Грегъри Нелсън проби по дясното крило, центрира успоредно, топката попадна в Янис Зику, който от няколко метра не уцели празната врата.

Десет минути по-късно и Мишел Платини пробва да вкара след пас на Зику, но силният му шут попадна право в ръцете на домакинския вратар Иван Георгиев. С това положение се изчерпаха и ситуациите през първата част, в която ЦСКА показа много слаба игра - с елементарни грешки в средата на терена и безсмислени индивидуални пробиви на Платини, който избягваше да комбинира със съотборниците си.

Слабото представяне на армейците продължи до 51-ата минута, когато в игра се появи Мораеш на мястото на контузилия се Янис Зику.

Последва сериозен натиск на червените, които в 58-ата минута чрез Спас Делев вкараха топката в мрежата на Светкавица, но голът неправилно бе отменен заради засада. Минута по-късно Платини стреля от 3-4 метра с глава в аут.

Попадението във вратата на домакините обаче бе въпрос на време. Логичното се случи в 66-ата минута, в която Платини осъществи самостоятелен пробив, отправи удар от 18 метра, топката рикошира в крак на играч от домакините и влетя в мрежата на Светкавица.

Шест минути по-късно Грегъри Нелсън центрира отдясно към Платини, бразилецът стреля от малък ъгъл, вратарят на домакините Иван Георгиев не се намеси добре и при добавката резервата Жуниор Мораеш предреши изхода на двубоя с втори гол за ЦСКА.

В 82-ата минута отличен самостоятелен пробив на Грегъри Нелсън завърши с топовен шут на холандеца, който срещна напречната греда. До края на двубоя армейците успяха да отбележат още едно попадение, а негов автор стана Жуниор Мораеш, разписал се от дузпа за нарушение срещу Мишел Платини.

СВЕТКАВИЦА - ЦСКА 0:3