Очаквайте от 14:00 часа: Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

Левски нокаутира шампиона с феноменално попадение в голов трилър (видео)

Отборът на Левски победи с 3:2 в изключителен трилър Литекс в дербито от шестия кръг на "А" група пред около осем хиляди зрители на стадион „Георги Аспарухов”. В герой за „сините” се превърна Владимир Гаджев, който донесе трите точки с фантастичен гол в 74-ата минута от над 26 метра.

Преди това Дарко Тасевски (12) и Симеон Райков (43) дадоха комфортна преднина на домакините, но голове на Деян Джерманович (55) и Максим Жос (71) попариха „Герена”. По този начин „сините” постигнаха четвърта поредна победа и с актив от 15 точки изостават на три точки от безгрешния до този момент ЦСКА. Поражението е първо на шампионите, които за последно бяха побеждавани в „А” група именно от Левски през май миналия сезон, което бе и единствената загуба за сезона. Интересното е, че с Любослав Пенев начело „оранжевите” имат само две поражения в първенството и те са от селекцията на Георги Иванов.

Шампионът остана с актив от 13 точки на пето място.

Мениджърът на „сините” Георги Иванов-Гонзо обеща да има промяна за разлика от титулярите срещу Ботев (Враца) и Миньор (Перник).
Както вчера още съобщихме, Христо Йовов замени Лъчезар Балтанов в центъра на халфовата линия. Любослав Пенев пък заложи в атака само на Деян Джерманович.

Още в самото начало Пламен Илиев трябваше да се намесва след удари на Деян Джерманович и Петър Занев, а Симеон Райков пробва рефлекса на противниковия страж. Шюрд Арш пък не успя да открие на празна врата след лошо избита в краката му топка от Винисиус Баривйера.

В 12-ата минута македонският национал Дарко Тасевски се разписа с красив удар с левия крак от 19 метра в долния ляв ъгъл на вратаря Винисиус Баривйера. Попадението е негово 20-о за клуба, първо за този сезон и общо четвърто във вратата на шампионите.
Поради травми Небойша Йеленкович и Христо Янев бяха заменени в 18-ата минута. На тяхно място се появиха Румен Руменов и Тиаго Мирасема.

В 25-ата минута Христо Йовов бе близо до втори гол след страхотен удар с левия крак от границата на наказателното поле. Секунди след това поради травма напусна и националът Николай Бодуров, който бе заменен от Пламен Николов. Така Пенев нямаше право да прави смени още 65 минути преди края на двубоя.

Две минути преди края на първата част Симеон Райков удвои. Младокът стреля с левия крак от 20 метра, след което последва рикошет в Бернар Итуа и топката спря в мрежата на гостите. Това бе неговия втори пореден гол със синята фланелка пред феновете на отбора на „Герена”. До края на полувремето "сините", вдъхновени от публиката, пропуснаха да вкарат и трети гол.

Втората част започна с поредица от грешки при атаките на "сините". Така в 55-ата минута Орлин Старокин сбърка при опита си да подаде на Тасевски, без да му пречи никой, а при последвалата атака "оранжевите" намалиха резултата. Георги Миланов влезе на скорост в наказателното поле и подаде на Джерманович, който на празна врата вкара втория си гол за сезона. Последваха определено по-добри минути за гостити и резултата не закъсня.

В 70-ата минута Максим Жос изравни с глава, след като засече центриране отляво. Голът бе първи на французина с екипа на ловчанлии. Преди това Пламен Илиев отново демонстрира страхотен рефлекс след удар на Миланов.
180-секунди по-късно феноменален шут на Владимир Гаджев от 26 метра с левия крак в горния десен ъгъл на Литекс върна преднината на "сините" и взриви трибуните.

До края на двубоя и двата отбора можеха да си вкарат по още едно попадение. Секундите преди края Георги Миланов с красива задна ножица не застраши Илиев, пращайки коженото кълбо на метър от вратата. Веднага след това Ивайло Стоянов даде последния съдийски сигнал.

Това бе 10-та победа на "сините" в София срещу момчетата на Гриша Ганчев в "А" група от 18 двубоя, а головата разлика е 33:14 в полза на столичани. Успехът пък бе общо 15-и в елита за Левски от 35 срещи срещу "оранжевите", които си останаха само с две победи в столицата и общо осем в историята срещу 26-кратните първенци на България.

Равенствата в първенството между двата тима са 12, а головата разлика 53 на 37 за днешния победител.
Другата седмица Левски гостува на Лудогорец, а Литекс приема Ботев Враца.

ЛЕВСКИ - ЛИТЕКС 3:2 (2:0)

1:0 Тасевски (12)
2:0 Райков (43)
2:1 Джерманович (55)