Фантастичен Болт изведе щафетата на Ямайка до титла и световен рекорд, провал за САЩ (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Суперзвездата на леката атлетика Юсейн Болт изведе Ямайка до световната титла и нов рекорд на планетата в щафетата 4 х 100 при мъжете на първенството в Дегу.
Болт направи страхотно бягане на последния пост за Ямайка и в крайна сметка щафетата на световните и олимпийски шампиони финишира първа с фантастичното време 37,04 секунди. Щафетата на Ямайка бе в състав Неста Картър, Майкъл Фрейтър, Йохан Блейк, Юсейн Болт.
На второ място финишира щафетата на Франция в състав Теди Тинмар, Кристоф Льометр, Яник Лесур, Джими Вико с време 38,20 секунди - най-добро постижение за "петлите" за сезона. С бронза се окичиха атлетите на Сейнт Китс и Невис (Джейсън Роджърс, Ким Колинс, Антоан Адамс, Брайджеш Лорънс). Те дадоха време 38,49 сек.
Щафетата на САЩ претърпя пълен провал и не успя да завърши, след като Дарвис Патън на трети пост падна.
За Болт това е втори златен медал в Дегу, след като той триумфира и на 200 метра. Както е известно, световният рекордьор на 100 и 200 м се провали в късия спринт, след като направи фалстарт и бе дисквалифициран. Йохан Блейк също спечели второ злато след титлата на 100 метра.

Щафета 4 х 100, финал (мъже):

1. Ямайка (Неста Картър, Майкъл Фрейтър, Йоан Блейк и Юсейн Болт) - 37,04 секунди - световен рекорд