Лацио в групите след общо 9:1 с македонци (видео)

Италианският Лацио надви с 3:1 македонския Работнички в протоколен мач-реванш от плейофа за влизане на Лига Европа в Скопие. „Орлите” бяха надвили изхвърлилия Анортозис на Станимир Стоилов с 6:0 на „Олимпико”. Без да си дават много зор, италианците откриха резултата в 23-ата минута. Точен бе капитанът на тима Томазо Роки след подаване на Стефано Маури. Преди това Роки удари и гредата.

В 39-ата минута Лазаревки от фаул изравни след грешка на вратаря Алберто Бисари. През втората част Ернанеш в 73-ата даде нова преднина на гостите, а четири минути по-късно Роки вкара нов гол и оформи крайното 3:1.

Така с общ резултат 9:1 Лацио влезе в групите на Лига Европа, като тази вечер тифозите на „небесносините” имат още един повод за радост. Той е свързан с това, че вечният съперник Рома отпадна безславно от Слован Братислава на „Олимпико”.

РАБОТНИЧКИ – ЛАЦИО 1:3 (общ резултат 1:9)