Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Стяуа се дъни в първенството на Румъния (видео)

Отборът на Стяуа (Букурещ), който е съперник на ЦСКА в плейофа на Лига Европа, записа разочароваща загуба с 1:2 в гостуването си на Астра (Плоещ) в мач от 4-ия кръг на първенството на Румъния. Във втори пореден двубой титуляр за стелистите бе българският защитник Валентин Илиев, който обаче не бе на достатъчно добро ниво и заедно със своите съотборници в отбрана допуснаха два гола в своята врата. Освен това нашият сънародник си изкара и жълт картон.

Домакините от Астра първи откриха резултата в мача чрез Осман Ндойе в 37-ата минута, а Кехинде Фатай удвои преднината им в 54-ата минута. Играчите на Стяуа съумяха единствено да направят загубата си по-почетна, като Михай Костя върна един гол в даденото от съдията продължение за крайното 1:2.

След това поражение Стяуа се свлече до 4-ото място във временното класиране с актив от 7 точки. Астра пък вече е на 8-ата позиция с 6 точки в актива си. Водач в класирането е Динамо (Букурещ) с 12 точки.