Суперголове на Милан поставиха Юве на колене (видео+снимки)

Отборът на Милан победи с 2:1 Ювентус и спечели за 12-и път 21-ия традиционен турнир "Луиджи Берлускони" в чест на бащата на боса на "росонерите" Силвио Берлускони. Шампионите надвиха своя противник с два великолепни гола още през първата част дело на Кевин-Принс Боатенг (9) и Кларънс Зеедорф (22), докато Мирко Вучинич (57) бе точен след почивката за "бианконерите". Клаудио Маркизио през първата част и Кингслей Боатенг в края пък нацелиха по веднъж гредите.

Минути преди началото на срещата звездите на шампионите показаха спечелената преди две седмици в Пекин Суперкупа на Италия срещу Интер под аплодисмените на своите тифози. Бившата звезда на клуба Андреа Пирло пък за първи път след 10 години в Милан игра на "Сан Сиро" срещу своите бивши съотборници и бе посрещнат с бурни аплодисменти от тифозите.

Масимилиано Алегри нямаше как да използва контузените Златан Ибрахимович, Филип Мексес, Марк ван Бомел и Филипо Индзаги, както и каращите ваканция Алешандре Пато, Тиаго Силва, Робиньо и Марио Йепес. Бразилските нападатели се завръщат в тима във вторник, докато бранителят на "Селесао" в четвъртък, а колумбиецът - утре.

Първо точен за "росонерите" на "Сан Сиро" бе Кевин-Принс Боатенг със страхотен гол от воле. Той бе намерен отлично от Иняцио Абате и с великолепен шут не остави шансове на Джанлуиджи Буфон. Националният вратар на "Скуадра адзура" остана безпомощен и при перфектно изпълнен пряк-свободен удар в 22-ата минута дело на Кларънс Зеедорф. Ударът на холандеца срещна лявата греда на гостите и спря в мрежата на Юве за втори път.

Маркизио бе близо до гол, но удари гредата на Кристиан Абиати, а Антонио Касано пък можеше да направи резултата класически.

Лошата новина за "червено-черните" е контузията на Боатенг, който бе заменен от Матийо Фламини в 30-ата минута.

Веднага след почивката на носилка бе изнесен и новото попълнение Тайе Тайво, който обърна глезен. Националът на Нигерия се опита да не настъпи Милош Красич след сблъсък между двамата, в който сърбинът бе на терена и обърна глезена си. Предвид старта на сезона в събота, въпросните травми няма как да не притесняват Алегри.

В 58-ата минута обаче Ювентус върна едно попадение чрез Мирко Вучинич. Черногорецът бе изведен от Алесандро Дел Пиеро - влезнал резерва в края на първата част на мястото на контузилия се Алесандро Матри.

В минутите до края двамата треньори Алегри и Антонио Конте направиха доста смени, а "бианконерите" искаха дузпа за игра с ръка на младока Родриго. Дел Пиеро пропусна отлична възможност да изравни, а младият Кинглей Боатенг в края удари гредата на Юве.

Въпреки това над 41 000 тифози на Милан останаха доволни, особено от видяното през първата част на днешния успех. Така Милан и Ювентус имат вече по девет победи един срещу друг в сблъсъците за трофея "Берлускони" от 18 мача, докато останалите три успеха на "росонерите" са срещу Интер (1992), Байерн Мюнхен (1993) и Реал Мадрид (1994).

Миналата година Юве прекъсна серията от пет поредни успеха на "червено-черните" и след нулево равенство спечели с 5:4 след изпълнение на дузпи.

Интересното е, че досега едва три пъти носителят на "Луиджи Берлускони" е вдигал Скудетото над главата си.

МИЛАН - ЮВЕНТУС 2:1 (2:0)