Дузпа спаси скандален Левски на "Герена", феновете искат оставката на Гонзо (видео+снимки)

Отборът на Левски победи много трудно Монтана с 1:0 на стадион „Георги Аспарухов” в мач от третия кръг на „А” група. Единственото попадение бе дело на Шюрд Арш в 10-ата минута от дузпа. Това беше първи гол за него родния елит и общо трети за клуба. „Сините” изиграха поредната си слаба продукция за този сезон, което вбеси около 1500 техни фенове на „Герена”. Десетина минути преди края по-голямата част от тях започнаха да скандират мощно ”Оставка, оставка” по адрес на мениджъра Георги Иванов-Гонзо. Това се случи след пропуска на юношата на ЦСКА Николай Чипев, който влезе резерва и можеше да се превърне в герой за своите, но пропусна целта.

Веднага след последния съдийски сигнал, донесъл втора поредна измъчена победа на „Герена” с 1:0, феновете от Сектор „А” отново започнаха да искат оставката на своя идол и голмайстор номер едно във Вечното дерби. -->%20<param%20name=%22flashvars%22%20value=%22file=http://img2.sportal.bg/images/svp/svp_plugin_orlin_fix.flv&config=http://img2.sportal.bg/uploads/svp/svp_config_107.xml&plugins=http://img2.sportal.bg/images/svp/svp.swf,http://img2.sportal.bg/images/svp/ova.swf&svp.ssu=http://img2.sportal.bg/&svp.ana=UA-5736809-1&svp.vid=uploads/video/2011_08/00037772.flv&svp.hvi=uploads/video/2011_08/00037772.mp4&svp.img=uploads/video_images/2011_08/big_player/00037772.jpg&svp.tit=%D0%A1%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%20%22%D0%91%22%20%D0%BE%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D1%8A%D0%B1%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5%20%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%20%D0%BC%D0%B0%D1%87%D0%B0%20%D1%81%20%D0%9C%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0&svp.fac=http%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsharer.php%3Fu%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.sportal.bg%252Fvideo.php%253Fvideo%253D37772&svp.twi=http%3A%2F%2Ftwitter.com%2Fhome%3Fstatus%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.sportal.bg%252Fvideo.php%253Fvideo%253D37772&svp.emb=1&svp.cnt=http://www.sportal.bg/video_counter.php?video_id=37772%22>%20</object>" target="_blank"> Тези от Сектор "Б" пък демонстративно се обърнаха с гръб към терена.

Наставникът на Левски Георги Иванов пусна за първи път този сезон в стартовите 11 Мариан Огнянов, който действа в средата на терена в тандем с капитана Христо Йовов. На вратата бе Пламен Илиев, пред него в защита  Александър Башлиев отдясно, Иво Иванов и Сержиньо Грийн в центъра и Орлин Старокин вляво. По двете крила атакуваха Тони Калво и Симеон Райков, централен нападател отново бе Шюрд Арш, а зад гърба му дебнеше Иван Цветков.
Отново подобно на мача със Славия преди две седмици най-добър на терена от „сините” бе Тони Калво, който вкарваше някаква скорост в атаките на своя тим. Въпреки че е далеч от най-добрата си форма и кондиция, юношата на Барселона отново изработи трите точки за своите. Срещу тима от „Овча купел” той подаде головия пас, а днес бе спънат за дузпа от Тихомир Трифонов, която донесе успеха.
На изключително топлото време срещата започна на бавни обороти, но хубаво подаване на Христо Йовов от центъра изведе Калво, който бе спънат в наказателното поле и Левски поведе още в 10-ата минута с точен удар от бялата точка.
Последва добър удар на Калво, който можеше да удвои. Веднага след това изненадващо положенията се заредиха пред Пламен Илиев. Първо Димитър К. Илиев стреля в аут в 17-ата минута. В 27-ата минута Димитър Воденичаров с глава пропусна да изравни от три метра. 180-секунди след това Илиев бе оставен сам срещу младия вратар, но стреля слабо в него.
В 33-ата минута дойде време за най-хубавата атака на домакините. Калво нахлу отлично по дясното крило, центрира по земя, но връхлитащият фронтално срещу Христо Иванов Иван Цветков пропусна от 11 метра.
Втората част започна без голмайстора Арш, който преди срещата имаше стомашни проблеми и бе заменен от Лъчезар Балтанов. Цветков застана на върха на атаката, а Йовов бе изтеглен напред. Митко Илиев отново бе най-опасен от гостите и в 48-ата минута ударът му мина на сантиметри от синята врата.
В 55-ата минута Огнянов много хитро изведе Бижутера на отлична позиция. Десетката на „сините” стреля, но Иванов изби в корнер.
Видимо тромавите и изморени, играчите на домакините нямаха идея как да задържат топката. Даниел Димов замени Йовов, а Даниел Младенов пък влезе на мястото на безличния днес Симеон Райков. Поведението на играчите в синьо даде увереност на техните съперници и с всяка изминала минута момчетата на Стефан Грозданов  ставаха все по-агресивни. На няколко пъти те нарушиха правилата, а Димитър Воденичаров дори можеше да бъде пратен под душовете за остро влизане в краката на Калво.
В 80-ата минута Иво Иванов сбърка детински една топка и Николай Чипев пропусна да изравни отблизо.
Това вбеси феновете от „А” сектор, които вместо да подкрепят своя тим, започнаха да искат оставката на Гонзо.
Ултрасите от
Сектор „Б”, които не бяха много, но за сметка на това подкрепяха своите, пък бяха опънали плакат „Уважавайте фланелката”.
В последните секунди Даниел Младенов на два пъти можеше да удвои и да успокои своите съотборници, но Христо Иванов се намеси отлично.
През следващите дни Гонзо и неговият щаб трябва обаче добре да си направят сметката, че има нещо, което не е както трябва и е необичайно Левски да играе страхливо на „Герена” срещу съперник от типа на Монтана, който ако беше изравнил, нямаше несправедливо да си тръгне от София с едната точка.
От ложата на "Герена" срещата изгледа и собственикът на клуба Тодор Батков, който видимо беше недоволен от продукцията на тима.
Преди мача той реши да вдигне духа на футболистите, като ги посети в съблекалнята.
След седмица „сините” отново домакинстват, този път на на новака Ботев (Враца), и със сигурност феновете ще искат да видят различен Левски.

ЛЕВСКИ - МОНТАНА 1:0

1:0 Арш (10-дузпа)