Стилиян Петров асистира за успех на Астън Вила

Българският национал Стилиян Петров игра цял мач и подаде на Дарън Бент за неговото попадение при успеха на Астън Вила с 3:1 в домакинския двубой срещу Блекбърн, който бе първи за бирмингамци от началото на сезона. Нашият сънародник пробва да отбележи с далечен удар в 67-ата минута, но шутът му бе отклонен в краката на Бент, който отблизо препарира Пол Робинсън за крайното 3:1.

Домакините изиграха страхотно първо полувреме, в което отбелязаха два гола чрез Габриел Агбонлахор и Емил Хески. Особено красиво бе попадението на Агбонлахор за 1:0. Тогава английският национал получи топката от Дарън Бент и направо се подигра на опитния Мичел Салгадо, завъртайки се два пъти покрай него с топката преди с феноменален удар по диагонала да не остави шансове за реакция на Робинсън. В 25-ата минута Емил Хески удвои аванса на своя тим с типичен гол в негов стил. Мощният нападател се пребори с бранителите на Блекбърн и с удар от границата на наказателното поле почти от легнало положение прати топката в мрежата на гостите за 2:0.

Блекбърн започна доста по-активно втората част и успя бързо да се върне в мача с попадение на Мортен-Гамст Педерсен в 52-ата минута. Норвежецът се разписа с глава, след като нахлу мощно в наказателното поле и получи топката на тепсия от Стефан Нзонзи, който пък от своя страна направи невероятен пробив по лявото крило.

Попадението на Дарън Бент след асистенция на Стилиян Петров обаче реши всичко в мача и отказа Блекбърн да преследва нещо повече в този двубой. Новият мениджър на Астън Вила Алекс Маклийш записа първи успех начело на тима от "Вила парк", с който неговият тим се изкачи на първо място в класирането с 4 точки, колкото имат Ливърпул и Нюкасъл. Блекбърн пък е на дъното с 0 точки.