ЦСКА разбит от Стяуа - Зику закопа червените в 89-ата минута (ВИДЕО)

Отборът на ЦСКА бе тотално надигран при гостуването си на Стяуа в първи мач от плейофа за влизане в групите на Лига Европа, но след куп пропуски на румънците червените загубиха само с 0:2.

Головете за домакините реализираха Галамац, разписал се още в 16-ата минута, а 13 минути преди края на двубоя Тату оформи крайното 2:0 .

Въпреки слабата си игра, при повече късмет ЦСКА можеше да измъкне добър турнирен резултат, но в 89-ата минута Янис Зику направи непростим пропуск, когато от 2 метра вместо в румънската врата изпрати топката в падналия Валентин Илиев.

За слабата игра на армейците голяма вина носи и техният наставник Милен Радуканов, който реши да изненада противника с няколко промени в стартовия състав, но те се оказаха несполучливи. Става въпрос за централния защитник Денис Халилович, който се представи безобразно в тандем с Костадин Стоянов, а решението на треньора да остави на пейката най-добрия си футболист - Грегъри Нелсън, бе направо скандално. Това нагледно пролича през втората част, в която холандецът смени Румен Трифонов и атаките на ЦСКА станаха далеч по-опасни.

Срещата започна с натиск на Стяуа, който даде сравнително бързо резултат. Четвърт час след началото груба грешка в центъра на червената отбрана позволи на Михай Костя да изскочи очи в очи с Райс Мболи, но стражът на българския тим някак успя да спаси. Минута по-късно последва центриране отляво и след една от многото груби грешки на гостуващата отбрана Галамац откри резултата.

В 31-ата минута ЦСКА имаше отличен шанс да изравни, но от 3-4 метра Спас Делев стреля в аут с глава след добро центриране на Иван Бандаловски. Последва нов сериозен домакински натиск и куп положения пред българската врата.

В 42-ата минута Стяуа можеше да вкара втори гол, но Мболи прояви невероятен рефлекс и спаси шут на останалия сам срещу него Танасе.

В 45-ата минута румънците изпуснаха поредно положение, когато Валентин Илиев стреля от два метра в аут след удар с глава. Единственото смислено нещо в тези минути за ЦСКА бе шут на Адемар, който бе нескопосано избит от стража на Стяуа Татарушану, но нито един футболист на червените не пожела да атакува отбитата топка и тя беше изчистена от бранител на румънците.

В началото на второто полувреме в игра за ЦСКА се появи Грегъри Нелсън на мястото на игралия като халф Румен Трифонов, което обърка румънците. Холандецът осъществи няколко пробива, които ако Мишел Платини и Янис Зику не бяха толкова апатични, червените можеха и да се доберат до някое попадение. В тези минути ще се запомни и невероятният пробив на Иван Бандаловски. Десният защитник на армейците преодоля трима противникови футболисти и можеше да си изпроси дузпа, но предпочете да отиграе ситуацията до край като прескочи закъснелия шпагат на съперник, което се оказа грешно.

Постепенно Стяуа отново взе инициативата и предвид зеещите огромни пробойни при червените в центъра на терена логичното се случи. В 77-ата минута тъмнокожият Тату овладя една топка, напредна необезспокоявано около 15-20 метра и с шут от средна дистанция изпрати топката в долния десен ъгъл на българската врата за крайното 2:0.

Лошото развитие на мача принуди ЦСКА да погледне по-смело към противниковата врата и след няколко мелета червените можеха да вкарат така важния гол, с който да останат в плейофната битка, но в 89-ата минута Янис Зику направи фрапантен пропуск, с който лиши своя тим от добър турнирен резултат преди реванша в София след седем дни на "Васил Левски".

СТЯУА - ЦСКА 2:0

1:0 Галамац 16