Нелепа дузпа изхвърли Партизан и Иван Иванов от ШЛ (видео)

Българският национал Иван Иванов и неговият Партизан (Белград) бяха отстранени от битката за влизане в групите на Шампионската лига, след като не успяха да победят белгийския Генк на собствен терен и завършиха наравно 1:1 на "ЮНА", което означаваше 2:3 общ резултат и отпадане. "Черно-белите" бяха повалени от доста нелепа дузпа, отсъдена след игра с ръка в наказателното поле на Милкович и реализирана от тарана  на Генк Восен малко преди да изтече час игра. Във финалните 30 минути домакините така и не успяха да стигнат до втори гол, който да прати сблъсъка поне в продължения и трябваше да се сбогуват с най-комерсиалния футболен турнир.

Окрилени от своите близо 30 хиляди фенове, футболистите на Партизан изиграха много силно първо полувреме и успяха да върнат гола пасив, който имаха от първата среща, загубена в Белгия с 1:2. Точен за домакините бе младият  Неманя Томич в 40-ата минута. Тогава той с остър удар прониза Котелес за 1:0. Този резултат бе достатъчен за сръбския тим да продължи напред, но за съжаление на "гробарите" те не успяха да го задържат.

След почивката устремът на Партизан бе покосен от дузпата, направена от Милкович и реализирана от Восен. Домакините дълго време не можеха да се отърсят от шока, а в 86-ата минута Лазар Маркович пропусна да реализира от чиста позиция и да направи 2:1, което щеше да доведе до продължения. Резервата на домакините получи топката в наказателното поле от Едуардо, но не уцели рамките на вратата на гостите.

ПАРТИЗАН - ГЕНК 1:1 общ резултат 2:3
1:0 - Томич (40)
1:1 - Восен (58-д.)
ПАРТИЗАН: 88. Стойкович, 2. Милкович, 3. Волков, 4. Медо, 7. Томич (51-Бабич), 9. Едуардо, 10. Вукич, 15. Иванов, 22. Илич (кап.) (86-Нинкович), 24. Ранич, 31. Шчепович (77-Маркович)
ГЕНК: 26. Котелес, 4. Йонелайт, 6. Хуберт (кап.), 8. Тошер, 9. Восен (68-Барда), 11. Ванден Боре, 14. Де Брюин, 20. Надсон, 24. Дурвел, 31. Огунжими (86-Нуанганга), 33. Пудил
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Барда, Ванден Боре (Генк)
СЪДИЯ: Де Соуса (Португалия)
СТАДИОН: "ЮНА"