Берое би сърби в първата си контрола в Златибор

Берое (Стара Загора) победи елитния сръбски Спартак (Суботица) с 2:1 в първия си мач от тренировъчния си лагер в Златибор.

Двубоят се игра в три части от по 40 минути, а срещата за "зелено-белите" пропуснаха контузените Милен Танев, Диан Генчев и Георги Божанов, Слави Жеков, който още не е готов за игра след контузия, Виктор Софрониев, както и третият вратар Атанас Янев.

Македонският дефанзивен халф Ненад Йованович, който пристигна вчера на проби в състава на старозагорци, започна като титуляр.

Лошата новина за Илиан Илиев дойде още в началото, когато Здравко Илиев трябваше да напусне терена принудително заради контузия. Той се опита да играе, въпреки че получи болки в подбедрицата още по време на загрявката. След само седем минути обаче стана ясно, че Илиев не може да продължи и беше заменен от Владислав Ямуков.

Първото попадение в мача падна в 21-ата минута, когато сърбинът Славен Станкович, който също е на проби, прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Бранимир Алексич със страхотенудар по диагонала.

През втората третина голове не паднаха, а и двата отбора не създадоха чисти положения пред двете врати. Спартак обаче стигна до равенството по време на последната третина, след като в 99-та минута Теодор Скорчев допусна фатална грешка, която беше наказана от Мирослав Чобило.

Равенството се задържа дълго време и по всичко изглеждаше, че мачът ще завърши наравно, но Берое стигна до победен гол в 120-та минута. Секунди преди последния съдийски сигнал Петър Димитров преодоля сръбския вратар с техничен удар в
наказателното поле за крайното 2:1.

На 23 юли Берое ще играе срещу друг сръбски първодивизионен тим - Слобода (Ужице).