Левски четвърти мач без успех, младок спря серия от шест полувремена без вкаран гол на "сините" (видео+снимки)

Отборът на Левски завърши серията си от контролни мачове в Австрия с трето поредно равенство – 1:1 срещу израелския Ашдод. Единственото попадение за столичани бе дело на резервата Симеон Райков в 68-ата минута. 21-годишният младок изравни в 68-ата минута с красив гол след отлична индивидуална акция на Дъстли Мюлдер отдясно. Това е негово първо попадение за клуба, като по този начин спря серията от повече от шест полувремена без гол за "сините". 26-кратните шампиони на България нямаха попадение от първата част при загубата с Петролул Плоещ (2:3), а в четвърти пореден мач не постигнаха победа.

Бившият отбор на национала Димитър Макриев откри в 30-ата минута след отлична атака по лявото крило. Чекул напрeдна в зоната на Мюлдер, центрира остро и на втората греда връхлитащият Мизрахи прати топката в далечния удар на Илиев. Преди това Даниел Младенов в 8-ата минута пропусна най-добрата възможност за "сините", а израелците пробваха два изстрела отдалеч.

В 27-ата минута централния бранител Иво Иванов се контузи и бе заменен от Стефан Станчев. Това бе втората подобна лоша новина за наставника Георги Иванов - Гонзо, който бе принуден да направи една промяна в стартовите 11 за контролата с израелците минути преди двубоя. Капитанът на "сините" Христо Йовов получи разтежение и бе заменен от Тодор Христов на загрявката.

Иван Цветков и Шюрд Арш водеха атаката на "сините", но през първото полувреме, определено, тимът на Ашдод стоеше по-добре на терена и липсваха положения пред неговата врата.
Холандският нападател Арш бе заменен на почивката от Дарко Тасевски, а Цветков бе пратен на върха на атаката. Подобно на миналия мач влизането на македонеца даде идея в атака, а бившият играч на Пирин определено тормозеше по-сериозно противника, но нямаше ден да вкара своя четвърти гол със синята фланелка и на два-три пъти пропусна да се разпише.
В началото на втората част Милиев пропусна с глава да изравни, но като цяло, въпреки желанието, играта на Левски не вървеше и в първите минути след почивката. След изравняването на Райков в 68-ата минута „сините” се активизираха и показаха повече зъби в атака. Попадение на Цветков бе отменено поради засада, но заради същата причина и гол на Ашдод бе отменен малко по-рано.
Тимът от Израел добре се групираше и с бързи подавания често матираха халфовата линия на „сините”, където днес Влади Гаджев изигра най-слабия си мача на лагера, а Грийн имаше малък напредък от последните двубой.
Пламен Илиев един път сбърка и рискуваше да получи гол, след като се размина с топката извън наказателното поле, но синята защита поправи грешката на младия страж.
В последните минути хубав удар на Цветков бе избит от тялото на защитник преди да влезе във вратата на Ашдод, а минута преди края бърза контраатака на „сините” завърши с неточен удар на Тасевски. Цветков се откъсна от своите пазачи напредна и намери връхлитащия македонец, но той от 18 метра стреля далеч неточно над горната греда и пропусна да донесе победата на тима.

Така „сините” завършиха с две победи, три равенства и една загуба контролите с в Линдабрун и на 28-и юли стартират сезона срещу победителя от Тирана и Спартак Търнава в третия предварителен кръга на Лига Европа на стадион „Георги Аспарухов”.

ЛЕВСКИ - Ашдод 1:1

0:1 Мизрахи (30)
1:1 Райков (68)

ЛЕВСКИ:Пламен Илиев, Дъстли Мюлдер (72-Александър Башлиев), Йордан Милиев, Иво Иванов (27-Стефан Станчев), Орлин Старокин, Сержиньо Грийн (72-Даниел Димов), Владимир Гаджев (57-Мариян Огнянов), Тодор Христов (59-Симеон Райков), Даниел Младенов, Иван Цветков, Шюрд Арш (46-Дарко Тасевски)
Резерви: Божидар Митрев, Асен Георгиев,, Лъчезар Балтанов

АШДОД: Марциано, Оферберта, Ефе, Пети, Чекул, Божич, Мир Битон, Бутбул, Ревиво, Мизрахи, Яни
Резерви: Стойкич, Гади, Зриен, Владимир, Магабо, Ведран, Цион, Саде, Тобол