ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Безидеен Левски пак не вкарва (видео+снимки)

Отборът на Левски завърши без да отбележи гол във втора поредна контрола в Линдабрун, този път срещу чешкия Словачко. Тимът на Георги Иванов - Гонзо бе доста безидеен в атака, като почти не застраши 12-ия в първенството на Чехия за последния сезон. Сержиньо Грийн нацели гредата в 55-ата минута, а няколко минути по-късно гредата спаси и българите.

Гонзо направи няколко промени от мача с Амкар. Шведският бранител Ларс Рисп, който е на проби в Левски, започна контролата в тандем с Иво Иванов в центъра на отбраната, вместо Йордан Милиев. Митрев се завърна на вратата, а Иван Цветков и Шюрд Арш водеха атаката, като по този начин извън състава остана Дарко Тасевски. Това бе съдбата и на новото попълнение Тодор Христов, който разочарова с изявите си щаба на тима в досегашните контроли.

Интересното е, че на негово място не започна Симеон Райков, с когото сменяха позициите си през първите пет контроли, а Даниел Младенов, който вече отбеляза две попадения в Линдабрун и играе по-спокойно. Притеснение личи в двете нови крила на "сините", които безспорно имат качества, но не се отпускат със синята фланелка на този етап.

Капитанът Христо Йовов бе ляво крило и сменя позициите си с Младенов, а Влади Гаджев и Сержиньо Грийн бяха опорните халфове. Двамата крайни бранители пък са очакващите да бъдат титуляри през сезона Дъстли Мюлдер и Орлин Старокин.

Вратарят Божидар Митрев спаси вратата си от сигурен гол в 36-ата минута, след като от два метра парира удар на Дошак. Това бе и най-чистото положение в цялата среща.

Българите, които през първите 20 минути бяха изключително неориентирани, създадоха две отлични възможности. Първо може би най-добрият до момента от "сините" Иван Цветков изведе Младенов отдясно, който пък центрира, но връхлитащият Йовов стреля слабо и пропусна целта отблизо. Пет минути преди края на първата част Младенов стреля с левия крак от 18 метра, но вратарят на чехите с красив плонж изби.

Второто полувреме започна по-добре за столичани, а в 53-ата минута Сержиньо Грийн с глава нацели дясната греда на чехите след центриране от фаул на Гаджев. В 55-ата минута Дарко Тасевски замени Цветков.

В 61-ата минута при една дълга топка, която прехвърли защитата на българите, високият около два метра нападател Дошак удари топката с глава, прехвърляйки вратаря Митрев, който също не се намеси добре, но шведският бранител Ларс Фредерик Рисп връхлетя на скорост и изби с глава коженото кълбо в горната греда, като по този начин спаси сигурен гол. Веднага след това Рисп бе заменен и поздравен от целия щаб на "сините", включително и от Георги Иванов, за изявите си, с които остави отлично впечатление. На негово място се появи Йордан Милиев.

Рисп, който е на проби в Левски, започна контролата в тандем с Иво Иванов.

В последните 20 минути Гонзо замени целия състав последователно, а Симеон Райков се включи добре и пробва два удара, но нямаше късмет при втория опит, но като цяло тимът нямаше идея как да стигне до вратата на своя противник, въпреки че водеше инициативата.

Треньорът Иванов и уморените от натоварванията през последните дни футболисти трябва да променят доста неща в играта си и да си върнат остротата най-вече по фланговете, ако искат да създават повече положения за гол и да се разписват, тъй като красивите атаки през първите мачове липсват и не случайно "сините" вече в пет поредни полувремена не могат да вкарат гол. Последното попадение бе за 2:0 срещу Петролул преди Левски да загуби с 2:3 през втората част, преди равенството без гол срещу Амкар.

До края на лагера в Австрия "сините" ще срещнат израелския Ашдод на 19-и юли, а ден по-късно се прибират в България.

ЛЕВСКИ - СЛОВАЧКО 0:0

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Дъстли Мюлдер (69-Александър Башлиев), Ларс Рисп (62-Йордан Милиев), Иво Иванов (69-Стефан Станчев), Орлин Старокин, Сержиньо Грийн (74-Даниел Димов), Владимир Гаджев (74-Лъчазар Балтанов), Христо Йовов (70-Симеон Райков), Даниел Младенов (66-Тодор Христов), Иван Цветков (55-Дарко Тасевски), Шюрд Арш (80-Мариан Огнянов)(Пламен Илиев, Асен Георгиев)

СЛОВАЧКО: Филипко, Кунцл, Кубан, Троусил, Кордула, Хлупик, Даничек, Волюшка, Бербер, Ондрейка, Дошек (Маталиха, Рейнберк, Фуйерик, Валента, Мезлик, Страник, Свизела, Перутка, Боросик, Четвъртничек, Кошут)