Чикаго поведе с 3-2 в серията с Атланта (видео)

Отборът с най-добри показатели в НБА в редовния сезон Чикаго Булс поведе с 3-2 победи в полуфиналната серия от плейофите в Източната конференция с Атланта Хоукс. В мач номер 5 "Биковете" сразиха "Ястребите" като домакини с 95:83. Над всички бе най-полезният играч (MVP) в редовния сезон Дерик Роуз. Плеймейкърът на Чикаго записа 33 точки и 9 асистенции. Крилото Люол Денг реализира 23 точки за Булс, а "четворката" Карлос Буузър се отчете с 11 точки и 12 борби. За Хоукс най-резултатен бе гардът Джеф Тийг с 21 точки. Крилото Джош Смит отбеляза 16 точки, а гардът Джо Джонсън - 15. Дабъл-дабъл с 12 точки и 10 борби направи тежкото крило Ал Хорфърд.

Чикаго изигра много силна първа четвърт, която спечели с 32:21, но следващите две четвърти бяха за гостите и преди началото на последната "Биковете" имаха само точка аванс в резултата. В последните 12 минути обаче Ди Роуз и компания надиграха съперника си с 26:15 и се поздравиха с победата.

Шестият мач от серията, който може да се окаже и последен, е в залата на Атланта, в 3:00 часа българско време в нощта на четвъртък срещу петък.

Чикаго Булс - Атланта Хоукс 95:83 (Чикаго води с 3-2 победи в серията).