Уникален малшанс за Бербатов и край на мечтата за требъл на Ман Юнайтед (видео)

Манчестър Сити победи с минималното 1:0 градския си противник Ман Юнайтед в полуфинала на ФА Къп с попадение на Туре Яя в 52-ата минута и по този начин прекрати надеждата на "червените дяволи" да повторят требъла си от 1999 година. Африканецът отбеляза след поредица от грешки от страна на Ван дер Сар и Майкъл Карик, които му подариха топката при изнасяне на коженото кълбо напред. Туре нахлу мощно в наказателното поле и с удар под плонжа на Ван дер Сар отбеляза за 1:0. В 72-ата минута "червените дяволи" останаха и с човек по-малко на терена, след като Пол Скоулс бе отстранен с директен червен картон заради брутално влизане в краката на Пабло Сабалета.

Българският нападател Димитър Бербатов изпусна най-чистите положения за Манчестър Юнайтед в мача в 15-ата минута на срещата, когато на два пъти излизаше на чисти голови положения, но не успя да се разпише. Особено фрапантна бе втората ситуация, когато Нани сервира топката на Бербо само на два метра пред голлинията, но нашият сънародник я прати далеч над гредата.

"Червените дяволи" започнаха много по-активно срещата и тотално набутаха съперника си в неговата половина. Димитър Бербатов обаче направи два уникални пропуска в рамките на по-малко от минута в 15-ата минута. Нашият сънародник излезе два пъти на изключително удобни положения да открие резултата, но не успя да се разпише. Първо той бе изведен сам срещу вратаря от Парк, но Джо Харт спаси удара му. Само секунди по-късно Нани сервира топката на празна врата за Бербо, но неговият удар мина високо над гредата. Малко по-късно още един удар на Бербатов с глава мина над гредата, а Неманя Видич също нямаше шанса да се разпише след центриране от корнер.

След тоталната доминация на Юнайтед в първия половин час от двубоя, Манчестър Сити успя да се събуди и отправи два опасни удара към вратата на Ван дер Сар. Първо Гарет Бари стреля встрани от вратата с диагонален удар, а малко след това холандският страж трябваше да показва рефлекс след далечен изстрел на Марио Балотели. В края на полувремето "гражданите" продължиха да са по-активният отбор на терена, но Туре Яя и Венсан Компани нямаха шанса да открият резулатата за своя тим, след като ударите им не намериха очертанията на вратата. Особено близо до страничната греда мина ударът на Компани от границата на наказателното поле.

Второто полувреме започна много по-добре за Манчестър Сити и момчетата на Роберто Манчини заслужено стигнаха до гола. Марио Балотели първо пропусна от чиста позиция, за да дойде 52-ата минута, когато Туре Яя даде аванс на символичните домакини. След гола на африканеца, Сити имаше още няколко добри възможности да удвои, но Давид Силва и Адам Джонсън се разминаха с гола.

В 65-ата минута дойде и най-доброто положение Ман Юнайтед да изравни. Луиш Карлуш Нани стреля от фаул, топката се отклони в главата на Балотели и влизаше точно под гредата, но Джо Харт я отклони в горната греда, запазвайки вратата си.

Петнайсетина минути преди края на редовното време положението на "червените дяволи" съвсем се утежни, след като Пол Скоулс бе изгонен. Той влезе грубо в краката на Пабло Сабалета и бе отстранен от игра. Това наложи и смяната на българския нападател Димитър Бербатов, на чието място се появи в игра Андерсон, който застана на позицията на Скоулс.

До края на срещата момчетата на сър Алекс Фъргюсън не успяха да направят нищо в насока на това да върнат гола пасив, след като с човек повече на терена Манчестър Сити се отбраняваше стабилно и не допусна положения пред Харт.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:0 (0:0)
1:0 - Туре Яя (52)

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Джо Харт, Пабло Сабалета, Венсан Компани, Джолиън Лескът, Александър Коларов, Найджъл де Йонг, Гарет Бари, Адам Джонсън (79-Райт Филипс), Туре Яя, Давид Силва (87-Патрик Виейра), Марио Балотели

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Едвин ван дер Сар, Джон О'Шей (84-Фабио да Силва), Рио Фърдинанд, Неманя Видич, Патрис Евра, Пол Скоулс, Майкъл Карик, Парк Джи Сун, Антонио Валенсия (65-Хавиер Ернандес), Луиш Карлуш Нани, Димитър Бербатов (74-Андерсон)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Сабалета, Балотели, Де Йонг, Компани (Ман Сити)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Скоулс (Ман Ю)

СЪДИЯ: Мартин Аткинсън

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ БИТКАТА ЗА МАНЧЕСТЪР ВИЖТЕ ТУК!!!