Левски иска чужд съдия и за втория мач с Литекс

Ръководството на Левски иска чужд съдия и за сблъсъка с Литекс от "А" група, пише "Меридиан Мач". Мачът е в 26-ия кръг и ще се играе на 8 май (неделя) на стадион "Георги Аспарухов". Както е известно, "сините" пожелаха рефер от чужбина и за 1/4-финала от турнира за Купата на България. Тогава и двата тима не останаха доволни от работата на Ларс Кристоферсен, но това не е отказало Тодор Батков и компания да извадят още 15 000 лева за арбитър. На двубоя в Ловеч датчанинът отсъди спорна дузпа за домакините, която Том реализира за 1:0 преди почивката. В 79-ата минута Исмаил Иса изравни, след което последваха продължения. В тях не падна гол и се стигна до дузпи, при които Литекс бяха по-точни и победиха с 4:2. Преди 1/4-финала ръководството на Литекс уважи желанието на колегите си от Левски съдията да бъде от чужбина. "Оранжевите" обаче поставиха условието той да бъде скандинавец. По всяка вероятност шампионите ще изискат същото и за срещата от "А" група.