Дамският Левски с драматична победа над Монтана, "сините" на крачка от финал (видео)

Дамският Левски поведе с 2-0 победи срещу Монтана в полуфиналната серия на женската НБЛ, след като тази вечер "сините" се наложиха със 74:73 в изключително драматичен двубой в столичната зала "Универсиада". Най-полезна за победителките беше Наталия Топалова, която завърши с "дабъл-дабъл" от 24 точки и 13 борби, а Радослава Бъчварова добави 23 точки

Ивелина Вранчева наниза 20 точки за гостите, докато Жанета Жельова и Агнеса Дойчинова добавиха съответно по 17 и 16.

През първото полувреме баскетболистките на Монтана демонстрираха по-голяма концентрация в завършващата фаза и успяха да да отворят преднина от девет точки - 43:34. След почивката гостите започнаха да играят още по-уверено, като преднината им достиган цели 16 точки. Впоследствие тимът на Стефан Михайлов намали на 10 точки дефицита за 49:59.

Левски изигра страхотна последна четвърт, която спечели с 25:14 Столичните баскетболистки успяха да наложат агресивна защита и напълно стопиха аванса 7,7 секунди преди финалната сирена. Тогава при резултат 73:72 центърът на Левски Наталия Топалова бе фаулирана и изпълни успешно двата наказателни удари, оформяйки крайния резултат в срещата.

Така "сините" вече имат аванс от две победи в серията, която се играе до три успеха от пет мача. Мач номер 3 е в понеделник в Монтана.