Награждават Сани Жекова

Най-добрата ни сноубордистка Александра Жекова ще бъде наградена на 28 март (понеделник) от генералния спонсор на Българска федерация ски (БФски) - Първа инвестиционна банка (ПИБ). Церемонията, на която ще присъства и бащата на Сани и нейн личен треньор Виктор Жеков, ще се състои от 13,00 часа в офиса на ПИБ на бул. "България".

Жекова завърши блестящо сезона, като в последните два старта на дисциплината бордъркрос в Ароса (Швейц) спечели първите си две победи за Световната купа. Благодарение на силния финал Жекова ще завърши сезона като водачка в Световната ранглиста на дисциплинатас. Тя е първият български спортист, достигнал до подобно постижение в състезания от ранглистата на Международната федерация по ски (ФИС).

blizoo и Eurosport проверяват колко знаеш за зимните спортове. Отговори и спечели страхотни награди