Сани Жекова с втора поредна победа за Световната купа

Българката Александра Жекова спечели втора поредна победа за Световната купа по сноуборд. 23-годишната Жекова финишира първа във финала на дисциплината сноубордкрос в Ароса (Швейцария) и за девети път заслужи място на подуима в 78-ото си състезание.

Както е известно, софиянката вчера записа първи успех в кариерата си за Световната купа отново в швейцарския зимен център. На второ място днес остана трикратната световна шампионка Линдзи Джакобелис (САЩ), а трета се нареди Нели Моен Локо от Франция.

Жекова завърши сезона като водачка в световната ранглиста в дисциплината, макар че остана на второ място в крайното класиране за малката Световна купа в бордъркроса след Доминик Малте от Канада. Малте, която днес се нареди на осма позиция, завърши кампанията с 4800 точки, а Жекова събра 4040 точки. Трета остана Джакобелис с 3610 точки.

В генералното класиране за Световната купа Жекова се изкачи на четвърто място с 4040 точки. Екатерина Тудегешева от Русия е недостижима на върха с 6000 точки преди последния старт за сезона в неделя в паралелния гигантски слалом.
Малте е втора с 4800 точки, а Френци Мегерт-Коли (Швейцария) е трета с 4050 точки.

Снимки: Getty Images/Guliver