Станимир Стоилов на крачка от Европа след касапница

Станимир Стоилов класира своя Анортозис на полуфиналите в турнира за Купата на Кипър след драматично 1:1 в реванша срещу АЕК (Ларнака) от 1/4-финалите. Тимът на българския треньор беше спечелил гостуването с 2:1 и така продължава напред с общ резултат 3:2.

Днешният мач се превърна в истинска корида, в която съдията извади общо 4 червени 10 жълти картона. Трима от изгонените бяха футболисти на АЕК, а другият беше от състава на Анортозис. Българинът Станислав Ангелов беше официално предупреден, но с пълни 90 минути на терена помогна за крайния успех на домакините. Головете паднаха още до 4-ата минута, а червените картони дойдоха след 60-ата минута нататък.

Така сега Мъри Стоилов е на крачка от класиране за европейските клубни турнири. Това ще стане факт, ако Анортозис спечели надпреварата. Другият шанс на тима от Фамагуста е да заеме едно от призовите места в шампионата. Отборът е сигурен за финалните плейофи на върха, в който ще участват 4 състава.