Левски живна малко, Гара със 17-и гол (видео)

Отборът на Левски победи Локомотив София с 2:0 на Националния стадион "Васил Левски" в дербито от 17-ия кръг на "А" група . Головете за "сините" вкараха звездата Гара Дембеле в 17-ата минута, за когото бе 17-то попадение в шампионата, и бранителят на "железничарите" Ивайло Димитров, който си отбеляза нелеп автогол в последната минута на първата част. Така седмица след кошмарната загуба с 1:3 от ЦСКА, първа на стадион "Георги Аспарухов" от 26 години насам във Вечното дерби, Левски спечели първите си 3 точки тази пролет. Наставникът Ясен Петров, който при поражение рискуваше да остане без работа, заложи на цели трима дебютанти от първата минута. Това бяха 19-годишният вратар Пламен Илиев, заменил извадения от състава Божидар Митрев, Даниел Димов, който смени наказания капитан Христо Йовов и сърбинът Марко Видович, записал първите си 90 минути в официален мач със синята фланелка.

"Железничарите" стояха по-добре на терена в първите минути и имаха два опасни удара, спасени от дебютанта Илиев.

В 17-ата минута Дембеле бе оставен непокрит в наказателното поле и при опит да избие една топка Калоян Караджинов го изведе очи в очи с Боян Пейков. Нападателят стреля силно в стража, който не успя да избие и топката се търкулна зад голлинията. Това бе първи гол на Дембеле с екипа с номер 9, след като през есента той играеше с №39 на гърба си.

Секунди след края на даденото продължение на първата част Видович центрира от корнер, а Ивайло Димитров бе заблуден от резервата Йордан Върбанов (б.а.-заменил в 20-ата минута контузилия се Милен Лахчев) и си вкара нелеп автогол за 0:2.

През втората част в 68-ата минута след колективна грешка в синята отбрана Юсеф Идриси пропусна сам срещу Илиев при отлична възможност да върне тима си в мача, а Дембеле изпусна от три метра с глава да вкара своя 28-и гол за клуба. Това бяха единствените две чисти положения в цялата среща.

Двубоят бе доста слаб и лишен от футболни достойнства, а "сините", въпреки заслужената си победа, показаха, че все още са в сериозен шок след тежкия удар, нанесен им от ЦСКА (1:3) преди седмица на стадион "Георги Аспарухов". В тима на Петров се видя, че отново без Дембеле, който е голмайстор на първенството със 17 гола в 14 мача, не се вижда кой може да отбележи. Неслучайно другите две попадения за Левски в първите два пролетни кръга бяха автоголове. Отборът е много далеч от това, което показа през есента в Лига Европа и от това по време на подготовката в Кипър.

Момчета на Диян Петков пък се опитаха да играят футбол, но качествата на футболистите в "червено-черно" отстъпваха на тези на техния противник и съвсем заслужено след две детински грешки в защита се стигна до осма загуба за сезона. При отсъствието на Цветан Генков и Асамоа, които вече не са в "Надежда", състезателите в "червено-черно" ще имат доста трудности по пътя към евротурнирите.

За Дембеле това бе общо четвърти гол срещу Локомотив София през тази кампания, след като отбеляза хеттрик в първия сблъсък на "Герена" през август, спечелен с 3:1.

Победата е 11-та за "сините", а отборът вече еднолично е с най-добро нападение (35 попадения), тъй като до днес разделяше тази позиция с "червено-черните", останали с 33 гола.