Стефан Георгиев сложи край на кариерата си

Българският скиор Стефан Георгиев сложи край на кариерата си. 33-годишният ни алпиец от ски клуб Юлен направи днес последното си състезание. Георгиев се спусна в слалома за Световната купа на писта “Бъндерица” в Банско и завърши 52-ри с изоставане 5,34 сек от победителя в първия манш Марио Мат. На финала, с насълзени очи, Георгиев свали ските след 17 години упорит труд и участие на четири зимни олимпиади. Той беше бурно аплодиран от местната публика, пред която финишира с триумфално вдигнати ръце.

“За мен това бе много емоционален момент. Особено като ще завършвам кариерата си на по този начин – на родна земя”, заяви след състезанието нашият скиор.

27 февруари 2011 година (неделя):

Втори манш от 12.55 до 13.50 часа

blizoo и Eurosport проверяват колко знаеш за зимните спортове. Отговори и спечели страхотни награди.

ФОТОГАЛЕРИЯ от слалома за суперкомбинацията в Банско може да видите ТУК!!!