Федерер срещу Джокович на финала в Дубай

Световният номер 2 Роджър Федерер е само на победа от петата си титла на турнира в Дубай. Швейцарецът се класира за финала на надпреварата, след като надделя с 6:2, 7:5 над Ришар Гаске (Франция) и така в спор за трофея в надпреварата ще се изправи срещу Новак Джокович (Сърбия).

Носителят на рекордните 16 титли от Големия шлем започна повече от убедително двубоя, като реализира пробив още в откриващия сервис гейм на съперника си. В петия гейм Федерер отново имаше брейкпойнт, но не се възползва. Въпреки това след едва 30 минути бившият номер 1 в света поведе в сетовете.

Във втората част силите за кратко се изравниха. Гаске, който елиминира в първия кръг най-добрия български тенисист Григор Димитров, стабилизира сервиса си и така далеч по-лесно взимаше подаванията си. При 4:3 24-годишният французин осъществи пробив и донякъде върна интригата. Радостта му обаче продължи доста кратко, след като още в следващия гейм изпусна собственото си подаване. До края на мача Федерер направи още един пробив и изцяло доминираше, като сложи край на спора с гейм на нула след час и 14 минути игра.

Това бе девети сблъсък между Федерер и Гаске, като 28-ият в света французин има само една победа и то през 2005 година в Монако.