Джокович е финалист в Дубай

Световният номер 3 Новак Джокович (Сърбия) се класира за трети пореден финал на турнира в Дубай с награден фонд 1.62 милиона долара, след като съперникът му на полуфиналите Томаш Бердих (Чехия) се отказа в третия сет поради контузия. Джокович, номер 3 в схемата, поведе с 6:7 (5), 6:2, 4:2 преди Бердих да се откаже заради травма на ръката.

"Беше катастрофален мач и за двама ни", каза Джокович, който на финала утре ще играе с победителя от другия полуфинал между Роджър Федерер (Швейцария) и Ришар Гаске (Франция). За първи път в историята на турнира в Дубай първите трима поставени в схемата достигат до полуфиналите.

За Новак Джокович това бе 13-та поредна победа. Сърбинът изгуби първия сет с тайбрек след 66 минути игра, даде само два гейма на съперника си във втория сет, а в третия Бердих се отказа.