Петър Лесов: Пулев заслужено стана носител на “Странджа“

След последния гонг на 62-рия международен турнир по бокс "Странджа" старши-треньорът на българския национален отбор по бокс, олимпийският шампион от Москва-80 и двукратен европейски шампион Петър Лесов каза: "Тервел Пулев би по отличен начин кубинеца Юнис Перо на  финала и съвсем заслужено стана носител на купа Странджа. Във финалната среща Тервел надигра кубинеца и на бой, и на техника. Много съм доволен и от финалната среща в категория до 52  килограма между Александър Александров и кубинеца Рамирес Карасана, който е олимпийски шампион за младежи от Сингапур през миналата година и световен шампион за юноши. Сашко обаче  направи великолепен мач срещу много добрия кубински боксьор и го победи.

Като цяло - от всички съм много доволен. Много хубаво играха всички момчета, а да не забравяме, че в Пазарджик бяхме без двама основни състезатели - Младен Манев се разболя в последния  момент и не участва в Странджа, а световният шампион Детелин Дакалиев е в САЩ, където играе в серия от срещи." Петър Лесов също е носител на купа "Странджа" - през 1984 година.