ЦСКА бие руснаци в голов трилър - 17-годишен талант прави фурор (видео с головете)

ЦСКА спечели поредната си контрола на турска земя след инфарктна победа с 3:2 над руския Амкар в Турция. В герой за армейците се превърна  17-годишният талант Никола Радулович, който вкара победното попадение за армейците в началото на втората част. Сърбинът можеше съвсем да отчая Амкар, но в 52-ата минута негов бомбен шут бе с мъка отразен от стража на руснаците.

Червените първи поведоха в резултата с гол на Делев още в 4-ата минута. Нелсън подаде към нисичкия нападател, който реализира след техничен удар по земя с левия крак . Последва натиск на руснаците, които с голове на Джуканов и Хуго обърнаха резултата до 1:2. Второто попадение за Амкар падна и с помощта Здравко Чавдаров. Удар от 30 метра на Хуго свари българския страж неподготвен. Чавдаров все пак докосна топката, но тя тупна зад гърба му, той се опита да я избие, но реферът прецени, че тя е преминала голлинията.

ЦСКА обаче бързо изравни чрез Нелсън в 33-ата минута. Холандецът получи топката в наказателното поле на руския тим след изпълнение на корнер и почти от нулев ъгъл вкара за 2:2.

В 40-ата минута на срещата Калашников от Амкар получи втори жълт картон и бе изгонен, но на негово място влезе Чех.

Втората част започна ударно за ЦСКА. Спас Делев изведе Радулович зад отбраната на Амкар, сърбинът успя да излъже резервния страж Шумайло и оформи крайното 3:2 за ЦСКА.

Голът се отрази добре на самочувствието на 17-годишния младок, който продължи да тормози руската отбрана и в 52-ата минута за малко не вкара ново попадение. Той бе изведен от свой съотборник, нахлу мощно в наказателното поле, но страховитият му шут бе спасен от руския вратар.

Така след тази проверка ЦСКА отново остана непобеден в предсезонните си контроли, но за пръв път армейците допуснаха голове в своята врата. Срещу Амкар именно отбраната бе слабото звено на българския тим, която допусна не малко грешки.

ЦСКА - АМКАР 3:2

1:0 Спас Делев 4
1:1 Джуканов 17