Резерва на Гара изпрати Левски срещу Курани и Воронин (видео)

Левски изигра най-силната си среща през зимата досега и надигра Теплице с 2:1 в контрола в Кипър. По този начин тимът на Ясен Петров се класира за финала на минитурнира с участието още на Динамо (Москва) и Рад (Белград). В петък "сините" ще се изправят срещу руския гранд, в чиято атака личат имената на бившите нападатели на Ливърпул и Щутгарт Андрей Воронин и Кевин Курани.

И двата гола за българския тим срещу Теплице реализира Исмаил Иса, като така се превръща в приятната изненада на "сините" през зимната подготовка и вдъхва увереност, че при необходимост може да замести Гара Дембеле. Бившият младежки национал вече има три попадения за Левски в три срещи в Агиа Напа и то като се има предвид, че в първия мач записа 30 минути, във втория едно полувреме, а днес 75 минути.

Двата гола на Иса срещу Теплице бяха идентични. Първо в 13-ата минута той вкара след подаване на Христо Йовов, а в 61-ата минута опъна мрежата след асистенция на Мариян Огнянов.

Между двете попадения Теплице успя да изравни за 1:1. Голът за чехите реализира Тошек в 50-ата минута след груба грешка на Иво Иванов. Защитникът се замота с топката пред наказателното поле, което позволи на футболиста на съперника да я отнеме и да вкара сам срещу Божидар Митрев.

В 86-ата минута чехите можеха да изравнят незаслужено, след като топката рикошира в тялото на Грийн и застрашително се отправи към вратата, но Митрев с блестяща намеса успя да спаси.
През всичките 90 минути "сините" контролираха играта и съвсем заслужено постигнаха победата. През първата част пропуски направиха Матондо, Йовов, Иса и Младенов, които пропуснаха да решат двубоя още преди почивката, докато чехите имаха едно положение пред българската врата.

След почивката Левски отново диктуваше събитията на терена, но груба грешка на Иванов коства изравняването. Въпреки това момчета на Ясен Петров показаха, че са по-класният тим от своя съперник и стигнаха до втори гол, който се оказа достатъчен.

При липсата на петимата си национали - Веселин Минев, Йордан Милиев, Владимир Гаджев, Гара Дембеле и Дарко Тасевски треньорът Ясен Петров направи само една промяна от титулярите в мача с Белхатов. Ветеранът Александър Александров остана на пейката за сметка на Мариян Огнянов, който си партнираше като опорен полузащитник с игралия добре Даниел Димов. Христо Йовов пък, подобно на второто полувреме с поляците, действаше като плеймейкър зад Исмаил Иса. Другите две нови попълнения Марко Видович и Юлу-Матондо отново действаха по лявата част на терена, като съответно замениха Минев и продадения Жоазиньо.

Досега в Кипър Левски беше записал едно реми срещу словашкия Дубница (2:2) и победа над полския Белхатов (1:0).

Теплице заема шесто място в шампионата на Чехия, а през миналия сезон завърши на престижното четвърто място.

ЛЕВСКИ - ТЕПЛИЦЕ 2:1