Страхотна втора четвърт и победа за Левски срещу Черно море (видео)

Отборът на Левски записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Черно море (Варна) с 86:63. Най-резултатен за тима воден от Константин Папазов беше Доналд Коул с 20 точки, Джейсън Кроу завърши с "дабъл-дабъл" - 14 точки и 11 асистенции, а Арън Харпър приключи срещата с 12 точки.

Николай Колев вкара 13 точки за "моряците",  а Тихомир Желев, Васил Кьосев и Милчо Борисов се отчетоха с по 10.

Малко изненадващо срещата започна по-добре за гостите от Варна, които направиха серия от 7:0 благодарение на пет поредни точки на Васил Кьосев и кош на Александър Янев. Възпитаниците на Константин Папазов се стегнаха и намалиха пасива си на една точка, но в тези минути варненци залагаха на пресираща защита, което им помогна отново да изкочат с шест точки напред - 13:7. Проблемите за домакините се задълбочиха, след като само за пет минути игра топ реализаторът Арън Харпър натрупа две лични нарушения и беше заменен. В оставащото време и двата състава допуснаха много брак в играта си в защита и нападение, което беше изцяло в полза на играчите на Черно море и сирената за края на първата четвърт прозвуча при 20:15 в тяхна полза.

В първите 120 секунди на втората част Харпър, който се завърна в игра, отбеляза две поредни стрелби, а Коул вкара един наказателен, след което американецът се отчете с още три точки и Левски поведе за първи път от началото на мача - 26:24.В следващите две минути доминацията на домакините продължи, като Златин Георгиев, Джейсън Кроу и Коул отново отбелязаха и разликата бързо скочи на девет точки - 33:24. До края на първото полувреме варненци се скъсаха да пропускат, докато стрелбата на съперникът им потръгна и логично преднината на Левски скочи - 51:29.

След почивката, с оглед на голямата разлика, домакините намалиха оборотите, но въпреки това, без особени проблеми успяваха да поддържат преднината си между 21-25 точки. "Моряците" правеха всичко по силите си, за да се доближат до съперника си, но успеваемостта им от зоната за три точки продължаваше да бъде повече от отчайваща и с оглед на представянето на двата отбора след 30 минути всичко изглеждаше предрешено - 71:51.

Последната четвърт не предложи нищо интересно на малобройната публика в зала „Универсиада" и подобно на предходната четвърт, играта вървеше кош за кош. В последните четири минути на срещата Константин Папазов пусна и голяма част от резервите, но въпреки това, разликата остана непроменена - 86:63.