Фамозно попадение на Руи Мигел носи победата на ЦСКА срещу Хановер в голово шоу (видео)

ЦСКА изигра слаб мач срещу отбора на Хановер до 23 години, но все пак червените успяха да победят с 4:3 в поредната си контрола на германска земя. До 23-ата минута футболистите на Павел Дочев поведоха с 2:0 след попадения на Манчев и Илиев, но до почивката Хановер изравни чрез Бейл и Хофман. През втората част с гол от дузпа на Маркиньос за нарушение срещу Руи Мигел и фамозно попадение на португалеца в 85-ата минута червените дръпнаха с 4:2, а три минути преди края на срещата Бюхлер оформи крайното 4:3.

Срещата бе предавана пряко от Sportal.tv, като през първото полувреме връзката прекъсваше от време на време заради проблем с интернета в Германия, за което нашата медия се извинява на своите читатели. По-търпеливите от тях обаче наблюдаваха втората част на мача без проблем и видяха армейския успех.

Двубоят започа равностойно, но постепенно по-класният и опитен тим, този на ЦСКА, наложи надмощие над дублиращия тим на Хановер. Още в 13-ата минута капитанът на армейците Тодор Янчев намери Николай Манчев, който засече топката отблизо за 1:0. Десет минути по-късно Димитър Илиев покачи на 2:0 след самостоятелен пробив.

Комфортната преднина отпусна играчите на Павел Дочев, които позволиха на Хановер да поеме инициативата и германците набързо изравниха. В 30-ата Бейл намали след удар от границата на наказателното поле, а в 45-ата минута Хофман направи 2:2. Попадението дойде след центриране от ъглов удар, Караджов се размина с топката при излизането си и германският футболист прати топката в опразнената врата.

След почивката играта на ЦСКА отново не бе добра и дублиращият тим на Хановер беше напълно равностоен на именития си български съперник. Все пак в 65-ата минута добра атака на футболистите в червено завърши с пас на Гранден към останалия на празна врата Руи Мигел, португалецът падна след съприкосновение с притичал бранител на германците и реферът отсъди дузпа. Играчите на Хановер дълго оспорваха нарушението, но това не попречи на Маркиньос да литне германския страж и да вкара по земя в десния ъгъл за 3:2.

Пет минути преди края на проверката дойде и фамозното изпълнение на Руи Мигел. Нападателят на ЦСКА получи топка малко пред границата на наказателното поле на Хановер, излъга един бранител и след мощен удар с левия крак, който се отклони първо в горната, а после и в лявата греда, покачи на 4:2. Само две минути по-късно обаче разсеяната отбрана на червените пусна трети гол, а негов автор бе Бюхлер, който оформи крайното 4:3.

ЦСКА - ХАНОВЕР 4:3