Дембеле бележи, но Левски завърши подготовката със загуба от Аустрия (ексклузивно видео)

Отборът на Левски загуби с 1:2 от Аустрия Виена последната си контрола преди сезон 2010/2011. На стадион „Франц Хор" в австрийската столица „сините" допуснаха нещастно поражение въпреки че водеха с 1:0 на почивката след гол на Гара Дембеле. Гол на Линц във втората минута на втората част и попадение на Андре Тифнер три минути преди края донесоха успеха на домакините пред близо 5000 техни привържаници.

На контролата присъства лично собственикът на „сините" Тодор Батков, а да види бившите си съотборници бе дошъл и вратарят Димитър Иванков. Левски игра за първи път с резервния си жълт екип.

Именно в този мач наставникът на "сините" Ясен Петров показа за момента какъв ще е титулярният състав за тима за предстоящата среща на 15-и юли от Лига Европа срещу Дъндок (Ирландия) във втория квалификационен кръг на надпреварата.

Вратарят Георги Петков изведе отбора с капитанска лента. Пред него отдясно дебют като титуляр  направи Дъсти Мюлдер. Централните защитници баха Йордан Милиев и Иво Иванов. Националът Веселин Минев игра отляво, докато Христо Йовов и Владимир Гаджев бяха двамата дефанзивни футболисти.

Дани Младенов и Жоазиньо действаха по двете крила, а плеймейкърът Дарко Тасевски се завърна, след като пропусна двубоя с Аполон Лимасол поради травма.

На върха на атаката отново игра Гара Дембеле, който отбеляза единственото попадение.

Преди почивката Левски поведе с гол на Дембеле в 26-ата минута. Френският нападател бе изведен чудесно от Дани Младенов и технично прехвърли Линднер. Жоазиньо пропусна да удвои 60 секунди по-късно, а Йозинович и Станкович пропуснаха да пратят кълбото в мрежата на Георги Петков, съответно преди и след гола. В 37ата минута стражат на българите спаси блестящо удар на Баумгартингер, като прати топката в корнер.

Владимир Гаджев пък пропиля най-добрата възможност за своите през първите 45 минути, секунди преди края, когато от 10 метра не успя да удвои.

Димитър Телкийски замени Веско Минев на полувремето, а Аустрия изравни с гол на австрийския национал Роланд Линц в 46-ата минута на мача. Деветката на "виолетовите" се разписа с глава след центриране от фаул само 60 секунди след подновяването на играта.

Успехът на домакините от Виена донесе резервата Тефне в самия край на двубоя. Нападателят се възползва от подхлъзване на Шакиб Бензукан и засече точно центриране от дясното крило.

В оставащите минути Исамил Иса с глава бе на сантиметри от изравнително попадение за столичани.

Така 26-кратния шампион на България се прибира в София след само един успех от пет изиграни мача в Австрия. В предишните четири контроли "сините" победиха украинския Металист Харков с 3:2, а загубиха с 2:3 от румънския Търгу Морещ, с 0:1 от израелския шампион и носител на купата Апоел Тел Авив и с 0:1 от носителя на купата на Кипър Аполон Лимасол, но тогава срещата бе прекратена на почивката.

АУСТРИЯ - ЛЕВСКИ 2:1

0:1 Дембеле 26