Левски с нова победа над Лукойл (видео)

Отборът на Левски постигна втора поредна победа над Лукойл Академик през този сезон, след като днес баскетболистите на Константин Папазов се наложиха със 101:86 в един много оспорван мач. Най-резултатен за победителите беше Арън Харпър с 21 точки, а братята Стефан и Златин Георгиеви завършиха съответно с по 18 и 15 точки. За гостите от Лукойл Перо Антич вкара 28 точки, а новото попълнение Стевица Стефанович отбеляза 26 точки при дебюта си.

Двата отбора започнаха равностойно срещата, като залагаха изключително много на защитата. Все пак, шампионите успяха да натрупат преднина от 6 точки - 17:11. Момчетата на Константин Папазов не се предадоха и малко преди края на частта намалиха пасива си на 1 точка - 19:20. Гостите се активизираха в последната минута и сирената дойде при резултат 27:22 след тройка в последната секунда на Христо Николов.

През втората четвърт имаше много нерви на терена и грешките изобилстваха. Все пак, баскетболистите на Левски, които бяха мощно подкрепяни от феновете в зала „Универсиада", показаха невероятен хъс и желание за игра и не позволиха на Лукойл да се откъсне в резултата, като дори в последните две минути успяха да съкратят разликата на само една точка - 45:46, след тройка на Златин Георгиев и един успешен наказателен удар на Боби Фрейзър.

В първите минути след почивката, „Студентите" играха по-организирано и отново дръпнаха със седем точки, като направиха всичко възможно да натрупат и по-сериозна разлика, но това не се случи. Ристе Стефанов и Уили Дийн допуснаха няколко груби грешки, което позволи на „сините" не само да изравнят, а и да поведат в резултата - 58:56. Три секунди преди края на втората част, съдийте свириха пресилен фал срещу Антич. Това изнервни Константин Папазов, който се опита да оспорва нарушението, но веднага беше санкциониран с техническо нарушение. Антич не сбърка при изпълнението от наказателната линия, но Левски продължаваше да е с две точки аванс - 69:67.

През последните десет минути на мача на терена имаше само един отбор - този на Левски, докато играчите на Лукойл все едно не искаха да са на терена. Дийн и Стефанов продължаваха да грешат в нападение и това доведе до разлика от 10 точки - 85:75. Ситуацията за шампионите се влоши още повече, след като две минути преди края на мача Перо Антич извърши петото си лично нарушение и трябваше да напусне терена. Последва и умишлен фал на Ристе Стефанов, след двата точни наказателни удара от страна на Златин Георгиев разликата нарастна на 12 точки. Гостите приложиха зонова преса в отчаян опит да обърнат резултата, но това не се получи и крайният резултат 101:86 беше оформен от Станислав Славейков, който отбеляза тройка със сирената.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛЕВСКИ - ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК ТУК!

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ЛЕВСКИ - ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!