Страхотен гол на Панку носи победа на ЦСКА в Турция (видео)

ЦСКА спечели с 1:0 срещу Аустрия (Кернтен) в поредната си контрола на турска земя. Успехът дойде след страхотен гол на Даниел Панку в 73-та минута. Румънецът, който се появи в игра след почивката, се възползва от пробив и центриране на резервата Румен Трифонов и след страхотен шут с десния крак по земя от границата на наказателното поле препарира Шранц.

Срещата започна мудно за двата тима, но постепенно армейците взеха надмощие и натиснаха своя противник в неговата половина. Въпреки натиска, до 30-та минута ЦСКА рядко застрашаваше вратата на австрийците, които заемат последното място в местната елитна дивизия.

Към края на полувремето червените заиграха по-концентрирано, но Иван Стоянов и Мишел Платини пропиляха отлични положения за гол.

Първо в 41-та минута Стоянов получи пас от Платини, но от точката за изпълнение на дузпа не улучи целта. Две минути по-късно ролите се размениха и след центриране на Стоянов, Платини опита да вкара с воле, но топката попадна в ръцете на австрийския страж.

През втората част наставникът на армейците Йоан Андоне постепенно смени цялата си титулярна единайсеторка, но това не се отрази на играта на отбора и той продължи да доминира. Логичното се случи и в 73-та минута Даниел Панку, който се превръща в голмайстор на отбора в контролите, донесе минималния успех.

ЦСКА - АУСТРИЯ (КЕРНТЕН) 1:0

1:0 Панку 73

ЦСКА: Чавдаров, Виданов, Иванов, Митрески, К.Стоянов, Янев, Петров, Делев,  Петре, Ив.Стоянов, Платини (Резерви: Караджов, Котев, Бранеков, Тодоров, Трифонов, Янчев, Галчев, Нобле, Илиев, Панку, Орлинов)

АУСТРИЯ (КЕРНТЕН): Шранц, Ридл, Елфнер, В.Калфман, Хинум, Л.Калфман, Долингер, Бланшарт, Граман, Хлерландер, Троянски