Феномена с 23-и гол за сезона, асистенция и две греди, треньорът му го обвинява за загуба (видео)

Бразилският голмайстор Роналдо отбеляза нов гол за своя тим Коринтианс при поражението с 2:3 от Наутико в домакинството от 36-ия кръг на шампионата Бразилейро. Феномена се разписа с глава в 49-ата минута след крос на Хорхе Енрике, изравнявайки резултата за 1:1, след като Минейро бе открил в 38-ата минута за гостите също след удар с глава. Игралият с капитанската лента за "мускетарите" голмайстор пропусна още две страхотни възможности за гол, след като нацели на два пъти горната греда и пропусна да направи резултата 3:1. Преди това от фаул той подаде на Елиас, който даде преднина на Коринтианс в 70-ата минута. Борещият се да не изпадне тим на Наутико бе останал с човек по-малко 120 секунди по-рано заради червен картон на голмайстора си в този мач Минейро. Седем минути преди края Бала изравни, а в даденото от рефера продължение Аилтон от дузпа донесе изненадващата победата за гостите.

Малкото фенове на Коринтинас, гледали мача на живо, изпратиха своите любимци с освирквания, а наставникът на "мускетарите" Мано Менезеш обвини Роналдо за поражението. "Ако тръгна да казвам на Роналдо как се рита топката пред вратата, ще е доста нахално от моя страна, но Рони в няколко случая ритна лошо и пропусна невероятен шанс при 2:1 за нас. Ако го беше вкарал, щяхме да победим, а не сега да сме с наведени глави след тази загуба", коментира Менезеш.

Голът бе под номер 23 за Роналдо от 37 мача с Коринтинас от завръщането му в Бразилия през февруари след едногодишно отсъствие от терените заради тежка контузия на коляното и общо 12 в шампионата, след трите за Купата на Бразилия и осемте за шампионата Паулища, в които отбора триумфира с трофея.

Коринтинас е 10-и с 39 точки два кърга преди края на сезона, а Наутико остана на на 18-то място с 38 точки.