Нови два гола на Феномена завързаха шампионата в Бразилия - (видео)

Бразилският голмайстор Роналдо отбеляза два гола за своя тим Коринтианс в гостуването на лидера и фаворит номер едно за титлата Палмейраш при равенството 2:2 от 33-ия кръг на шампионата Бразилейро. Двукратният носител на "Златната топка" за 1997 и 2002 година откри от дузпа в 39-ата минута на мача, свирена за нарушение на вратаря Маркос, който бе съотборник на Феномена при спечелването на петата световна титла на „Селесао" в Япония и Южна Корея преди 7 години. Фаулът на стража му коства червен картон и домакините останаха с 10 футболисти.

Второто полувреме започна отлично да Палмейраш. Данило изравни с глава след центриране от фаул в 51-ата минута, но в 64-ата Роналдо отново даде преднина на "мускетарите". 33-годишният голаджия бе изведен зад защитата и технично преодоля противниковия вратар за 2:1. Това бе 21-и гол на Рони от 34 мача за Коринтианс от завръщането му в Бразилия през февруари след едногодишно отсъствие от терените заради тежка контузия на коляното и общо десето в шампионата. Бившият играч на Крузейро, ПСВ Айндховен, Барселона, Интер, Реал Мадрид и Милан не се бе разписвал от 29-ия кръг, когато донесе успеха на тима си с 2:1 над Гремио

Притеснени, че губят лидерската си позиция, все пак играчите на Палмейраш стигнаха до равенството в 83-ата минута. Голът този път бе дело на Маурицио който също с глава и също след центриране от фаул, както бе и първото попадение на домакините, донесе точката на своя тим.

След края на двубоя Феномена бе избран за играч на мача и получи оценка 8 по десетобалната система за играта си от местните медии.

По този начин пет кръга преди края на сезона Палмейраш остана на върха, но вече дели първата позиция с шампиона Сао Пауло - 58 точки. Атлетико Минейро, победил като гост с 3:2 Гояс, е само на две точки от лидерите, докато Фламенго на Адриано заема четвърта позиция с актив от 54 точки. Императора пък донесе вчера успеха с 1:0 на тима си пред 80 000 на Маракана"срещу Сантос и със своите 17 гола е на гол от лидера при стрелците Диего Тардели от Атлетико Минейро. Тимът на Роналдо пък остана десети с 46 точки.