Интер се подигра с Милан

Отборът на Интер записа впечатляващ успех с 4:0 над градския си съперник Милан в 271-ото дерби между двата съперника в Серия А. Мачът ще се запомни с 6-ия гол на Деян Станкович срещу "росонерите" в неговата кариера като така Милан стана тимът, срещу който той се е разписвал най-честов Италия. Освен това Диего Милито вкара четвърти пореден гол срещу Милан в последните четири мача, в които се изправял срещу този съперник.

"Нерадзурите" тотално надиграха своя спротивник, а основна вина за това има Дженаро Гатузо, който първо направи дузпа за символичните гости, а след това си изпроси и глупав червен картон и остави отбора си с 10 човека. Преди това Интер поведе с гол на Тиаго Мота в 29-ата минута, а Милито удвои именно след дузпата на Гатузо в 35-ата. Другите голове вкараха Майкон в 45-ата и Станкович в 67-ата минута, а Интер изпусна и още няколко добри шанса.

Срещата започна със трахотен изстрел на изненадващо попадналия в стартовите 11 Уесли Снайдер в началото на мача, но Сторари се намеси добре. Постепенно Милан започна да притиска своя съперник и първо Роналдиньо бе изведен от Пато, но не успя да засече топката, след това отново той стреля с глава, а и Бориело не бе точен след нов изстрел. И когато изглеждаше, че домакините владеят инициативата, в 29-ата минута Милито с хитър пас изведе Мота, който от близо с мощен удар откри резултата. Само шест минути по-късно Ето`о се откъсна от защитата и бе задържан от Гатузо в наказателното поле за дузпа, а Милито от бялата точка удвои резултата.

Рино обаче направи истинска глупост в 39-ата минута. Малко преди да бъде заменен заради контузия, той извърши груб фаул и бе изгонен от игра. Това като че ли окончателно сломи играчите на Милан и в 45-ата минута отново Милито по подобие на първия гол изведе този път Майкон, който направи резултата класически.

Второто полувреме на терена имаше само един отбор и това бе Интер. Снайдер и Майкон отправиха хубави далечни удари в началото, а в 62-ата минута гол на Ето`о бе отменен заради засада. В 67-ата минута обаче страхотен изстрел на Станкович се оплете в мрежата зад Сторари за 0:4. Сърбинът бе близо и до нов гол, но този път ударът му срещна гредата. Така Интер взе изключително ценен успех, който ги върна на пътя към Скудетото и тотално сломи духа на един от основните си съперници. Освен това за първи път от четири годинив това дерби падат четири гола.

Успехът бе 94-и за шампионите срещу градския съперник, докато победите за Милан са 105, а равенствата останаха 72. В първенството пък е 55-и успех за "нерадзурите" срещу 47 на "росонерите" в 151 мача.