Григор Димитров влезе в основната схема в Испания

Първата ракета на България Григор Димитров си осигури място в основната схема на турнира от сериите Чалънджър в Сеговия, Испания, който е с награден фонд 106 500 евро. 18-годишният талант постигна трета победа в квалификациите, след като надделя с 6:2, 6:2 над поставения под номер 5 в пресявките Алберт Рамос-Винолас. Григор доминираше в срещата с 324-ия в световната ранглиста и приключи мача за 1 час и 19 минути. С този успех Димитров си осигури 5 точки за световната ранглиса и 1110 евро от наградния фонд.

Българинът, който от днес е 310-и в света, и 21-годишният испанец започнаха много оспорвано срещата, като първите четири гейма продължиха над 20 минути, а в тях те си размениха по един пробив. Григор обърна шестия гейм от 40:0 при сервис на противника и успя да пробие Рамос-Винолас. Това бе решителният момент в първия сет и до края на тази част Димитров контролираше събитията на корта, като стигна до нов пробив и до 6:2.

Във втората част юношеският шампион от "Уимбълдън" и US Open проби рано и поведе с 3:0. Испанецът оказа съпротива, като талантът от Хасково трябваше да спавя шансове за пробив почти във повечето от сервис геймовете си, но не загуби гейм при сервирането си. В край той отново проби и затвори втория сет с 6:2.

Григор има три варианта за съперник в първия кръг на основната схема - друг квалификант, участващия с "уайлд кард" Роберто Баутиста-Агут от Испания или холандеца Йесе Хута Галунг.