Младоците на Байерн унижиха Милан

Германският колос Байерн записа престижна победа срещу Милан с 4:1 и даде сериозни поводи за оптимизъм на феновете си. Баварците изиграха най-добрия си мач от началото на подготовката и с лекота си осигуриха място на финала на турнира "Audi Cup" по случай 100-годишнината на автомобилния концерн. 65 000 по трибуните на "Алианц Арена" в Мюнхен се насладиха на сблъсъка между два от най-именитите клубове на Стария континент, преминал изцяло под диктовката на домакините. Два гола за тях вкара младата надежда Томас Мюлер, по веднъж се разписаха Швайнщайгер и Сене. Почетното попадение за "росонерите" отбеляза Андреа Пирло от фаул. В спора за първото място утре Байерн ще излезе срещу Манчестър Юнайтед на Димитър Бербатов в повторение на знаменития финал на Шампионската лига отпреди 10 години.

Двата гола съвсем не са единствената причина привържениците на Байерн все по-често да скандират името на Томас Мюлер. Талантливият нападател е на път да се превърне в титуляр в състава на Луис Ван Гаал, независимо от конкуренцията на имена като Лука Тони, Мирослав Клозе и Марио Гомес. Последният и днес направи много пропуски, но пък демонстрира завидно старание и се понрави с няколко хубави отигравания.

Въпреки че е по-назад в подготовката, Милан и днес разочарова. Италианският тим записа четвърта поредна загуба, след като негативната серия започна на американското турне миналата седмица. Разгромният резултат бе оформен чак в последните секунди, когато защитата на "червено-черните" сякаш спря да играе и Сене и Мюлер вдигнаха на крака "Алианц Арена".

Тоталното превъзходство на Байерн започна още от първата минута, а в 11-ата Томас Мюлер завърши светкавична контра, преминала през Соса и Алтънтоп. Атаката на домакините тръгна от грешка на Роналдиньо в центъра на терена и се разви толкова бързо, че италианците можаха само да изгледат как кълбото спира в мрежата на Сторари. До почивката нови голове не паднаха, въпреки че Марио Гомес имаше няколко идеални възможности да се разпише. Страхотни пробиви по левия фланг направи Даниел Пранич, но центриранията му невинаги намираха адресата си.

След почивката Гомес продължи да изпуска стопроцентови положения, а Тиаго Силва едва не си вкара автогол. Включването на Бастиан Швайнщайгер усили още повече офанзивната мощ на баварците и в последните 10 минути Байерн съвсем разнищи отбраната на гостите. Швайни покачи на 2:0 след хубав самостоятелен рейд и премрен удар в ъгъла. Андреа Пирло върна един гол не без съдействието на Ханс-Йорг Бут, който не реагира адекватно при изстрела на италианеца. Накрая Сене и Мюлер при идентични ситуации оформиха изразителния успех на мюнхенския колос.

БАЙЕРН - МИЛАН 4:1 (1:0)