Кристиано Роналдо се отпуши за Реал от дузпа (видео)

Най-скъпият футболист в света Кристиано Роналдо отбеляза първия си гол след мегатрансфера в Реал (Мадрид). Португалецът зарадва привържениците на Кралския клуб, изпълнили "Сантяго Бернабеу", с точно изпълнена дузпа срещу еквадорския ЛДУ Кито в двубой от турнира "Пийс къп". Попадението на Роналдо в 48-ата минута сложи началото на истинска голова фиеста, а крайното 4:2 в полза на Реал изпрати испанския колос на първо място в групата и му осигури място на полуфинала. В него съперник на тима на Мануел Пелегрини ще е Ювентус, който по-рано тази вечер без проблеми разби корейския Сеонгнам с 3:0.

Роналдо направи виртузен пробив в началото на второто полувреме и сам спечели дузпата, от която се разписа. "Деветката" на Реал разпиля от финтове двама защитници на ЛДУ Кито, навлезе в наказателното поле и при поредното му залъгващо движение беше повален. Бившата звезда на Манчестър Юнайтед показа хладнокръвие при удара от бялата точкаи майсторски прати вратаря на еквадорците в обратния ъгъл. Публиката на "Бернабеу" полудя от радост при гола на Роналдо, който също не скри емоциите си и с характерен жест отпразнува първия си гол за Реал.

Това беше моментът в мача, който всички се надяваха да видят, но оставащите минути до края предложиха още много вълнуващи ситуации. Роналдо беше в основата и на втория гол, след като завърши продължителна атака с мощен изстрел по земя, стражът на ЛДУ Кито изби, но притичалият Гранеро с лекота прати топката в мрежата. Гостите се върнаха в мача чрез Вера, който наказа колективна грешка на защитата в 68-ата минута. Малко по-късно Кристоф Метцелдер засече центриране от ъглов удар и направи резултата 3:1. Отново Вера и отново след колеблива изява на бранителите в бяло, простреля Дудек в 85-ата минута. Още един гол на еквадорците означаваше първо място в групата аз сметка на Реал, но до изненада не се стигна. В последните секунди бърза контратака на мадридчани изведе Дренте по левия фланг, той подаде към Алваро Негредо и нападателят оформи крайното 4:2.

РЕАЛ (МАДРИД) - ЛДУ КИТО 4:2 (0:0)
1:0 Роналдо (48) д.
2:0 Гранеро (53)