Милито наказа два пъти Милан в дербито зад океана

Новото острие на Жозе Моуриньо в Интер Диего Милито реализира първите си голове с екипа на "нерадзурите", за да донесе победата на Специалния и шампионите на Италия над градския съперник Милан в контролна среща играна в САЩ. Аржентинският голмайстор вкара два гола във вратата на Калач за победата на своя тим над градския съперник. Привлеченият от Дженоа през това лято стрелец вкара головете си в 4-ата и 75-ата минута. Реферът на двубоя пък си заслужи насмешката на Роналдиньо преди почивката, когато първо му показа червен картон, но след това промени решението си и го санкционира само с жълт картон. Като цяло обаче това бе един от малкото моменти, които донесоха усмивка по лицата на феновете на "росонерите". Играчите на Леонардо така и не успяха да застрашат сериозно Жулио Сезар в мача и заслужено допуснаха поражнение.

Мачът започна по възможно най-добрия начин за Интер и най-кошмарен за новото попълнение на "росонерите" Огучи Ониеву. Американският национал се размина с далечно подаване зад гърба му, остави топката да падне на земята и да бъде овладяна от Диего Милито, който останал сам срещу вратаря стреля силно в ръцете на Калач, а той успя само да избие коженото кълбо в мрежата си за 1:0. Милан опита да отговори подобаващо на предизвикателството, но не успяваше да стигне до истински опасни положения пред вратата на Жулио Сезар.

След почивката Интер продължи да е по-активният отбор на терена и заслужено стигна до втори гол, като негов автор отново бе Диего Милито. Пато сгреши една топка в средата на терена и това позволи на съпрениците му бързо да изведат Милито отляво в наказателното поле. Аржентинският голмайстор технично си прибра топката покрай опитите на бранителите на Милан да го покрият, след което отново с мощен удар препарира Калач, който отново успя да избие топката с крак, но тя пак влетя в мрежата.

Дебют с екипа на Интер направи централният бранител Лусио, който дойде на "Сан Сиро" от Байерн (Мюнхен).

ИНТЕР - МИЛАН 2:0 (1:0)
1:0 - Милито (4)
2:0 - Милито (75)
ИНТЕР (4-3-1-2):  Жулио Сесар (85-Толдо); Майкон (69-Сантон), Лусио (77-Матераци), Киву (73-Кордоба), Санети (91-Оби); Мунтари (75-Бурдисо), Камбиасо (90-Дестро), Тиаго Мота (16-Виейра); Станкович (85-Крин); Балотели (69-Мансини), Милито (77-Куарешма)
МИЛАН (4-3-1-2): Калач, Дзамброта (63-Оддо), Ониеву (63-Неста), Тиаго Силва, Янкуловски (63-Антонини); Гатузо (68-Фламини), Пирло (45-Абате), Амброзини; Роналдиньо (68-Адуамади); Бориело (45-Дзигони), Пато
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Роналдиньо, Пато (Милан)
СЪДИЯ: Хорхе Гонсалес
СТАДИОН: "Жилет Стейдиъм", 68 750 зрители