Роналдо с първи трофей от 2003 година

Бразилската суперзвезда Роналдо спeчели първия си трофей с тима на Коринтинас. Феномена игра 90 минути във втората финална среща на шампионата Паулища срещу Сантош. Мачът завърши 1:1, което донесе титлата на "мускетарите" след победата им с 3:1 като гост в първата среща. Тогава герой за Коринтинас се превърна именно Роналдо, който реализира два от головете. Днес 32-годишният нападател не успя да се разпише, но в последните минути изпроси червен картон на Домингош, който го фаулира отзад.

Гостите от Сантош поведоха след дузпа, реализирана от Клебер в 28-ата минута, но само четири минути по-късно Андреа Сантош взриви трибуните с изравнителен гол. Левият защитник се разписа след диагонален удар и двойно подаване с Детиньо.

Резултатът остана непроменен до края на срещата и Роналдо и компания отпразнуваха своята 26-а рекордна титла на шампионата Паулища.
Феномена и Коринтианс отстраниха шампиона на Бразилия Сао Пауло на полуфинала след две победи и показаха, че заслужават да спечелят първенството Паулища. Тимът на треньора Мано Менеш записа 13 победи и девет равенства без нито една загуба от 22 мача, като това се постига от отбор в шампионата за първи път от 1972 година насам. Съставът реализира 40 гола колкото има само Палмейрас и допусна само 17, като демонстрира най-добра защита. Феномена се отчете с 8 гола в 11 мача, след като не бе играл над една година поради тежка травма на коляното.Това бе първи трофей в кариерата на Роналдо от август  2003 година. Тогава с екипа на Реал Мадрид спечели Суперкупата на Испания в дебюта на Дейвид Бекъм да "кралския клуб".

След седмица започва първенството Бразилейро, където през последните три сезона триумфира Сао Пауло.