Пацини с девети гол в 10 мача

Пристигналият от Фиорентина в Сампдория за девет милиона евро през зимния трасферен прозорец нападател Джампаоло Пацини се превръща в приятната изненада на пролетния дял от калчото. Футболистът има вече девет гола в първенството в последните 10 мача за Самп и с попадението от дузпа за "виолетовите" срещу Реджина има общо 10 попадения в серия "А" за сезона. Толкова има и партньорът му в атаката на "синьо-белите" Антонио Касано, който вчера реализира две дузпи при успеха с 3:1 над Лече. Първото попадение бе именно на Пацини, който има и три гола за Купата на Италия със Сампдория от два мача. Отличната форма на тандема Пацини и Касано се отразява отлично на водения от Валтер Мадзари тим, който има една загуба в последните 11 кръга от калчото. Единствено заради лошия старт на сезона тимът е на 11-та позиция с актив от 40 точки.

Добрите игри на Пацини не остнаха незабелязани от селекционера на "Скуадра адзура" Марчело Липи, който го повика за последните две световни квалификации с Черна Гора и Ейре. Срещу черногорците нападателят се появи след почивката за първи път с екипа на представителния тим на "адзурите" и отбеляза първия си гол, но три дни по-късно бе изгонен пресилено срещу Ейре още във втората минута.