БГ Тренто се спаси от Сислей за плейофите - Итас със стратегическа загуба в последния кръг

БГ Тренто се спаси от Сислей за плейофите -  Итас със стратегическа загуба в последния кръг

Итас Диатек (Тренто) се размина със Сислей (Тревизо) за плейофите в италианското волейболно първенство.

Това стана, след като шампионите допуснаха стратегическо поражение с 2:3 (25:16, 30:32, 25:23, 21:25, 12:15) при гостуването си на Стампласт (Мартина Франка). Изключително слаб в атака за трентинци беше полският национал Михал Винярски. Крайният нападател завърши с 4 точки и фрапантните 5% ефективност в атака. Прекалено малко вдигнати топки получи българската звезда на Итас Матей Казийски, който отбеляза 10 точки (1 ас, 69% нападение). С 31 точки за трентинци се отличи бразилският диагонал Леандро Висото.
След като взе третия гейм, отборът на Радостин Стойчев намали оборотите, а българският специалист си позволи да пусне в тайбрека почти всички свои резерви. В същото време в Мачерата местният Лубе Банка дръпна с 2:0 гейма на Копра (Пиаченца), но също върна газта и отстъпи с 2:3 (26:24, 25:23, 22:25, 16:25, 6:15). Развитието на другите срещи от кръга прати Сислей (Тревизо) на шампиона в редовния сезон Мачерата за четвъртфиналните плейофи. За втория Тренто съперникът е доста по-приятен - Вибо Валенция на Венци Симеонов. От Серия „А1" изпадат Йога (Форли) и Антонвенета (Падова).