Касано и Пацини засилиха Торо към Серия "Б"

Отборът на Сампдория победи с 3:1 Торино като гост след поредния силен мач на нападателния си тандем Джампаолo Пацини - Антонио Касано, които се разписаха по веднъж. Поражението усложни положението на Торо, който остана на 18-то място с актив от 24 точки.

Пацини откри още в 8-ата минута на мача, което бе неговият осми гол от девет срещи за Самп. Саммарко удвои в 24-ата минута след страхотно подаване на Касано, който проби отдясно. Пет минути по-късно Джимали направи същото като Касано и след добър пробив намери Роландо Бианки, който с пета намали. Последваха няколко пропуска пред двете врати, където Серени и Кастелаци се представиха страхотно.

В 71-ата минута Касано напредна отляво и с техничен удар реализира своя осми гол за сезона, но за разлика от Пацини той ги е отбелязал в 28 мача.