Локо (София) и Камбуров унизиха Пирин насред Благоевград

Отборът на Локомотив (София) продължи със страхотното си представяне през пролетния полусезон. Столичните "железничари" постигнаха неочаквано разгромна победа, след като разбиха с 4:0 Пирин в Благоевград. Миналата седмица в жертва на "червено-черната" стихия се превърна Миньор, който загуби с 1:5 в "Надежда". Отново с невероятно представяне се отличи Мартин Камбуров, който се разписа на два пъти. "Червено-черните" поведоха с два бързи гола на Камбуров и Балдовалиев съответно в 31-ата и 33-ата минути. В 74-ата минута отново Камбуров отбеляза с глава и оформи класическия резултат. С новите две попадения той вече има четири гола за едва две изиграни срещи. Крайното 4:0 оформи Пасков в 84-ата минута. С втората поредна победа Локомотив изпревари четвъртия Литекс. И двата отбора имат по 28 точки и еднаква голова разлика, но в мача между двата тима "червено-черните" спечелиха с 1:0.

В първите минути на срещата благоевградчани бяха по-активни, но първи до положение за гол стигнаха гостите. Това се случи в 20-ата минута, когато след центриране от корнер Караджинов бе изпуснат и стреля опасно с глава, но топката премина малко в страни от вратата. Последва мигновен отговор на играчите на Пирин, които за две минути създадоха две сериозни опасности. Първо в 21-ата минута след опасно центриране Аделино Лопеш бе на път да си отбележи автогол. В следващата атака пък Пеев излезе сам срещу Галев, но се засуети и не успя да реализира. В следващите минути гостите взеха инициативата и успяха да стигнат до попадение в 31-ата минута. Това стана след пробив на Савич и добро центриране в наказателното поле. Камбуров се измъкна хитро от централните защитници на домакините и от непосредствена близост с глава откри резултата. Само две минути по-късно "червено-черните" получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Балдовалиев стреля от около 26-27 метра, топката тупна коварно пред вратаря Чавдаров и влезе във вратата на благоевградчани за 0:2.

В началото на второто полувреме домакините се активизираха и създадоха две-три положения, като най-сериозен бе пропускът на Делев в 59-ата минута, когато от непосредствена близост не уцели вратата. В последните 30 минути на мача столичани се развихриха и достигнаха до още две попадения, макар да можеха да стигнат и до по-внушителен успех. И двете попадения паднаха след статични положения. Първо в 74-ата минута Камбуров засече с глава центриране на Златински и покачи на 3:0. В 82-ата минута таранът на "железничарите" бе близо и до хеттрик, но този път Чавдаров се справи и изби в корнер. След корнера обаче Пасков не му остави шансове и оформи крайното 4:0. Малко преди края Златински с мощен изстрел разтресе напречната греда на домакините и пропусна да направи победата на Локомотив още по-категорична.