Роналдо отново герой за Коринтианс и подлуди Бразилия

Бразилската суперзвезда Роналдо отново показа безспорната си класа. След като преди няколко дни спаси Коринтианс от загуба в дербито срещу Палмейрас с гол в последната минута, сега Феномена се разписа и при успеха с 2:1 срещу Сао Каетано в среща от 13-ия кръг на щатското първенство. Роналдо за първи път беше поставен в титулярния състав от наставника Ману Менезеш и въпреки наднорменото си тегло направи впечатление с отлично владеене на топката и няколко хубави пробива, а в 50-ата минута засече подаване на Хосе Енрике, донасяйки трите точки за Коринтианс.

Двайсет минути по-късно голмайстор номер 1 в историята на световните първенства беше заменен под бурните овации на над 35 000 зрители. Благодарение на неговото попадение Коринтианс излезе на второ място в класирането, изоставайки на точка от Палмейрас.

Това бе третият мач на Роналдо след близо едногодишно отсъствие от терените заради проблеми с коляното. Еуфорията около Феномена в родината му е огромно, като не се спира да се говори за поредното му завръщане на футболния терен и страхотния му талант.