Бербо и Юнайтед преминаха като машина и през Интер

Европейският, английски и световен клубен шампион Манчестър Юнайтед продължава да мечтае за безпрецедентен квинтупъл от титли, след като победи с 2:0 първенеца на Италия Интер и по този начин се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига. Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов игра пълни 90 минути за "червените дяволи", в които възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън показаха какво шотландецът имаше предвид под "концентрация и фокус" и професионално свършиха своята работа, за да отстранят "нерадзурите". С попадения на Видич и Роналдо в началните минути на двете полувремена домакините натрупаха аванс, който нямаше как да изпуснат до края на мача. Гредите на два пъти спасяваха Ван дер Сар, но в крайна сметка Интер не показа, че има класата да се справи с най-силния отбор в света към момента.

Преди почивката двубоят предложи много голови опасности и пред двете врати, но домакините бяха тези, които успяха да реализират едно от тях и така да вкарат толкова важният дебютен гол в сблъсъка. Още в 4-ата минута Патрик Виейра сякаш забрави целия си огромен опит на международната сцена и изпусна елементарно Неманя Видич, а сръбският бранител доказа, че е сред най-добрите в света "на втория етаж", за да забоде центрираната от Райън Гигс топка в далечния ъгъл на Сесар и да даде преднина на своя отбор.

Този гол принуди Интер да се отвори и възпитаниците на Жозе Моуриньо демонстрираха добрите си възможности в офанзивен план. Ибрахимович с глава тресна гредата след центриране на Майкон от фаул, след като бе изпуснат от Бербатов, а отново шведският нападател бе много близо до това да изравни в 40-ата минута, когато бе изведен от Балотели вдясно на наказателното поле, но диагоналният му удар премина на сантиметри от гредата зад Ван дер Сар. Станкович с далечен удар също нямаше необходимия късмет, за да преодолее холандския вратар на домакините.

Манчестър Юнайтед също можеше да съжалява за пропусната възможност да удвои преднината си, като грешникът в 38-ата минута се казваше Джон О'Шей. Той бе изведен от Гигс сам срещу Сесар, но не успя да го преодолее от 10-ина метра, а и не видя Бербатов, на когото можеше да подаде на абсолютно празна врата.

По подобие на първата част и след почивката Манчестър Юнайтед издебна своя шанс в самото начало на полувремето. В 49-ата минута многоходова комбинация пред наказателното поле на Интер завърши с центриране на Рууни в опасната зона, където Кристиано Роналдо с глава разстреля Сесар за 2:0. Манчестър Юнайтед вече се виждаше в последните 8 на Лигата.

За да бъде второто полувреме точно копие на първото, гостите създадоха няколко добри възможности пред Ван дер Сар, които не успяха да реализират. Адриано, появил се като резерва, тресна гредата с красив удар от въздуха, а Ибрахимович отблизо не успя да се разпише с глава и прати топката в аут. Гостите от Италия обаче нямаха потенциала да върнат пасива от два гола, който европейският клубен шампион натрупа.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ИНТЕР 2:0 (1:0)
1:0 - Видич (4)
2:0 - Роналдо (49)
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ван дер Сар, О'Шей, Видич, Фърдинанд, Евра, Роналдо, Скоулс (70-Андерсон), Карик, Гигс, Рууни (84-Парк), Бербатов
ИНТЕР: Сесар, Майкон, Самуел, Кордоба, Сантон, Санети, Виейра (45-Мунтари), Станкович (58-Адриано), Камбиасо, Ибрахимович, Балотели (70-Фиго)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Рууни (Манчестър Юнайтед); Мунтари (Интер)
СЪДИЯ: Волфганг Щарк (Германия)
СТАДИОН: "Олд Трафорд"

ПОБЕДАТА НА БЕРБО И МАН ЮНАЙТЕД МОЖЕТЕ ДА КОМЕНТИРАТЕ ТУК!!!