Бербатов се доближава до бленуваната титла

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов игра 60 минути за своя Манчестър Юнайтед при категоричния успех над Фулъм с 3:0 в отложен мач от третия кръг на английският шампионат. Нашият нападател отново се разписа в противниковата врата, което е неговият 12-и гол от началото на сезона. Това стана в 30-ата минута след подаване на Джон О'Шей. Половин час преди края на срещата пък Бербо отстъпи мястото си на терена на завръщащия се от контузия Уейн Рууни, който след влизането си на терена също реализира гол, оформяйки крайното 3:0 за "червените дяволи". Първото попадение пък бе дело на Пол Скоулс в 12-ата минута. Победата изведе шампионите на Англия, Европа и света на пет точки пред втория в класирането на Висшата лига Ливърпул. Срещата бе и 14-ата поред без допуснат гол за "червените дяволи" в шампионатен мач.

Възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън продължават невероятния си победен марш, който не спира от началото на 2009 година. Те относително лесно се справиха с поредния си съперник, който може евентуално да срещнат и в двубой от 1/4-финалите на турнира за Купата на Англия по-късно през сезона. Стигайки до ранен гол благодарение на Пол Скоулс, домакините съвсем си улесниха мача и записаха 11-ата поредна победа пред собствена публика от началото на сезона, както и девета поред във Висшата лига след нулевото равенство с Тотнъм през далечния вече декември.

Скоулс откри резултата още в 12-ата минута, след като отправи силен удар извън наказателното поле, зтруднил прекалено много вратаря на гостите Марк Шварцър, за да може австралиецът да предотврати влизането на топката във вратата. Това бе първият гол на ветерана за сезона, подобно на попадението на Гигс преди две седмици при визитата на Уест Хем.

Това попадение допълнително окрили домакините, които определено бяха по-ентусиазирани в началото на двубоя предвид страхотната серия, в която се намират. В 30-ата минута Бербатов удвои тяхната преднина, след като завърши невеорятна многоходова комбинация на своя тим, извела Джон О'Шей в наказателното поле след двойно подаване с Пол Скоулс. Преди почивката домакините реализираха и още два гола чрез Карлос Тевес, след пас на Бербатов и Кристиано Роналдо, но попаденията бяха отменени заради засади на нападателите в червено.

След почивката домакините постепенно започнаха да свалят оборотите и да се стремят главно да запазят рекорда си от мачове без допуснат гол с минимални усилия. В 60-ата минута Бербатов отстъпи мястото си на Уейн Рууни, който само три минути по-късно бе в прегръдките на своите съотборници, след като оформи крайното 3:0. До края на мача остана време гостите на два пъти сериозно да застрашат вратата на Ван дер Сар, който пазеше своето постижение от поредни мачове без гол в своята врата. Боби Замора стреля малко встрани от рамката от много чиста позиция, а игра с ръка на Видич в наказателното поле не бе маркирана от рефера и неговите помощници като дузпа.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ТУК

МОЖЕТЕ ДА КОМЕНТИРАТЕ ИЗЯВИТЕ НА БЕРБАТОВ И ПОРЕДНАТА ПОБЕДА НА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД ТУК